Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding Director's Cut trafi na PC - raport

Zapowiedź jeszcze dzisiaj?

Według niepotwierdzonych wieści, na PC zmierza Death Stranding w rozszerzonym wydaniu Director's Cut, które obecnie dostępne jest tylko na PS5.

Informacja pochodzi z komunikatu prasowego, który Intel opublikuje podobno jeszcze dzisiaj w ramach rozpoczynających się targów CES 2022. Kopię wiadomości otrzymał serwis VideoCardz od anonimowego źródła.

W oświadczeniu wspomniano o XeSS, a więc poprawiającym działanie gier odpowiedniku DLSS od Nvidii. Zaznaczono, że technologia zostanie wykorzystana właśnie we wspomnianym Death Stranding Director's Cut, które tym samym trafi na PC.

Rozszerzona edycja produkcji Hideo Kojimy oferuje między innymi nowe misje fabularne, rozbudowuje walkę, wprowadza kolejne przedmioty do przenoszenia towarów oraz dodaje strzelnicę i tryb z wyścigami pojazdów na zamkniętych torach. Wydanie dostępne jest na razie tylko na PS5, na którym ukazało się we wrześniu ubiegłego roku.

Intel zapewnia, że XeSS pojawi się w tytułach innych firm, w tym Codemasters, IO Interactive, Illfonic, Massive Work, PUBG Studios, Techland i Ubisoft. Samo VideoCardz jest renomowanym serwisem, ale portal przyznaje, że nie jest w stanie zweryfikować autentyczności komunikatu, choć zwraca uwagę, że treść pokrywa się z uzyskanymi wcześniej wieściami.

Informacja prasowa poświęcona jest też zewnętrznym kartom graficznym Intel Arc - pierwszym tego typu urządzeniom przygotowanym przez firmę. W ogłoszeniu przedstawiciele koncernu ujawnią, że ruszyła wysyłka sprzętu do klientów typu OEM, czyli producentów i sklepów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze