Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Intel pokazuje własny odpowiednik DLSS. XeSS poprawi działanie gier

Prezentacja na przykładzie Hitmana 3 i The Riftbreaker.

Intel zaprezentował Xe Super Sampling, czyli technikę, która jest odpowiednikiem DLSS - opracowanego przez Nvidię rozwiązania poprawiającego działanie gier.

Firma przedstawiła system na przykładzie Hitmana 3 i The Riftbreaker. W udostępnionych materiałach porównano wydajność gier w natywnym 1080p i uzyskanej z pomocą mechaniki rozdzielczości 4K.

Pokaz, który zorganizowano w ramach Intel Innovation 2021, rozpoczyna się od okolicy 6. minuty poniższego wideo.

Przedstawiciele Intela przekonują, że wymienione produkcje w 4K osiągniętym dzięki XeSS będą osiągały podobną płynność, jak w przypadku uruchamiania tytułów w natywnym 1080p.

Rozwiązanie Intela pod względem działania przypomina DLSS. Obraz przeskalowywany jest z pomocą rdzeni wektora, które są wspierane przez sztuczną inteligencję. Warto też zaznaczyć, że system będzie kompatybilny z kartami Nvidii i AMD.

XeSS podwyższa rozdzielczość bez spadku wydajności

Producent ogłosił również, że twórcy gier w ramach programu DevMesh mogą uzyskać dostęp do narzędzi, pozwalających zaimplementować XeSS w poszczególnych produkcjach.

Intel nie jest jedyną firmą, która przygotowała własny odpowiednik DLSS - swoją odpowiedź na rozwiązanie Nvidii ma też AMD w formie FidelityFX Super Resolution.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze