Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space Remake zaprezentowane - oto sceny z gry pokazane przez twórców

Powróci oryginalny głos Isaaca.
  • Twórcy remake'u Dead Space pokazali sceny z wczesnej wersji
  • System rozczłonkowywania wrogów zostanie ulepszony
  • Powróci aktor użyczający głosu bohaterowi

Przedstawiciele studia EA Motive zorganizowali wczoraj transmisję na żywo z „pierwszym spojrzeniem” na remake Dead Space. Nie zaprezentowano zwykłego gameplayu, ale doczekaliśmy się kilku scen z wczesnej wersji gry.

Możemy przede wszystkim przyjrzeć się systemowi oświetlenia czy generowania dymu w przykładowych lokacjach. Poza tym, twórcy zademonstrowali także system strzelania.

Deweloperzy ulepszają system obrażeń zadawanych przeciwnikom, rozbudowując animacje trafień. Potwory mają rozpadać się bardziej efektownie i realistycznie - chodzi tu też o to, by gracz widział, z jaką siłą różne rodzaje broni działają na nekromorfy.

Prezentacja strzelania odbywa się w specjalnej, dostępnej tylko dla twórców lokacji, pozbawionej tekstur otoczenia. Projektanci zaznaczają, że modele wrogów są jeszcze „daleko od tego, co chcą osiągnąć”.

Warto też podkreślić, że Gunner Wright powróci w głównej roli. Ponownie - tak jak w trzech oryginalnych częściach serii Dead Space - użyczy głosu Isaacowi Clarkowi. Twórcy podkreślają, że bohater będzie odzywał się tylko wtedy, gdy będzie to miało sens.

Remake Dead Space nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Gra zmierza na PC i konsole nowej generacji.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły