Skip to main content

Dead Space - drzwi 1, 2, 3, gwiazdka: certyfikaty bezpieczeństwa

Jak otworzyć drzwi i czym są certyfikaty bezpieczeństwa.

Podczas gry w Dead Space Remake możesz natknąć się na zamknięte drzwi oraz pojemniki oznaczone numerami 1, 2, 3 lub gwiazdką. To nowość, której nie było w oryginale. Na tej stronie dowiesz się, jak otworzyć te drzwi i gdzie zdobyć wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.


Na tej stronie:


Czym są certyfikaty bezpieczeństwa

Zamknięte drzwi i pojemniki oznaczone numerami 1, 2, 3 lub gwiazdką można otworzyć dopiero po zdobyciu wymagane poziomu certyfikatu bezpieczeństwa. Gdy już będziemy dysponować odpowiednią przepustką, wystarczy aktywować zamek, by zdjąć zabezpieczenia.

Zazwyczaj w pomieszczeniach tych znajdziemy głównie dodatkowe zapasy, ale w kilku przypadkach za zablokowanymi drzwiami kryją się przydatne schematy, więc warto wrócić do wcześniej odwiedzonych lokacji, by zebrać dodatkowy sprzęt. Każdy poziom certyfikatu pozwala otwierać wyłącznie zamki odpowiadające mu poziomem zabezpieczeń.


Certyfikaty bezpieczeństwa - gdzie znaleźć

Większość certyfikatów bezpieczeństwa zdobywamy w trakcie wykonywania zadań z głównej kampanii fabularnej. Wyjątek stanowi obejście główne, które pozwala odblokowywać drzwi oznaczone gwiazdką - w tym przypadku należy ukończyć zadanie poboczne Nie masz upoważnienia.

Poziom certyfikatu bezpieczeństwa Rozdział Jak zdobyć
Poziom 1 Rozdział 2 Zdobywany w kampanii fabularnej. Znajdź RIG kapitana i porozmawiaj z Hammondem.
Poziom 2 Rozdział 4 Zdobywany podczas kampanii fabularnej po rozmowie z Hammondem na Mostku.
Poziom 3 Rozdział 7 Zdobywany podczas kampanii fabularnej po usunięciu anomalii, uruchomieniu silnika napędowego i znalezieniu RIG-u Dallasa na pokładzie wydobywczym.
Obejście główne (gwiazdka) Rozdział 9 Zdobywane po ukończeniu misji pobocznej Nie masz upoważnienia. To nagroda za zebranie wszystkich RIG-ów załogi.

Certyfikaty bezpieczeństwa poziomów 1-3 zdobywamy podczas zadań głównych, więc nie da się ich przegapić. Tylko obejście główne (gwiazdka) jest opcjonalne, ale można je zdobyć w dowolnym momencie między 9. a końcem 11. rozdziału gry. Zdobyte poziomy certyfikatów bezpieczeństwa nie są przenoszone do Nowej Gry+ i należy zdobywać je od początku.

Następne: Dead Space - czy można wrócić do poprzednich miejsc i lokacji

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - kolejka, szybka podróż

Read this next