Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 nie dla PS4 i Xbox One?

Ogłoszenie sugeruje premierę tylko na nowej generacji.

Ogłoszenie o pracę opublikowane przez twórców Dead Island 2 sugeruje, że gra zadebiutuje tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Produkcja o zombie miała trafić też na konsole poprzedniej generacji.

Studio Deep Silver Dambuster szuka producenta, którego głównym zadaniem będzie zajmowanie się animacją. W treści wpisu na oficjalnej stronie mowa o pracy nad wysokobudżetowym tytułem, który zmierza na „konsole następnej generacji oraz PC”.

Choć w ogłoszeniu nie pada tytuł Dead Island 2, nie wiemy o żadnym innym projekcie, którym mogłoby się aktualnie zajmować studio Dambuster - tym bardziej, że w pozostałych wpisach nazwa gry już się pojawia. Biorąc pod uwagę, że nie podano jeszcze daty premiery, na produkcję o zombie prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze długo poczekać, więc domniemana decyzja o porzuceniu PS4 i Xbox One wydaje się rozsądna.

Od początku prac, Dead Island 2 boryka się ze sporymi problemami. Produkcję rozpoczęto w 2012 roku, a grę zapowiedziano na E3 2014. Projekt przekazywano na ręce trzech różnych studiów: najpierw Yager Development, potem Sumo Digital, a finalnie wspomniane Dambuster.

W czerwcu do sieci wyciekła wczesna wersja Dead Island 2, ale można się spodziewać, że produkcja wygląda teraz zupełnie inaczej.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze