Skip to main content

Dead Island 2 nie będzie długą grą. Znamy czas zabawy

Kwarantanna w Los Angeles minie w trymiga.

Choć od pierwszych zapowiedzi mija niemal dekada, Dead Island 2 już za nieco ponad miesiąc trafi w końcu na nasze dyski twarde i do czytników płyt. Jeden z twórców postanowił zdradzić, na jak długą przygodę powinniśmy się szykować.

Na kontynuację słonecznej przygody z zombiakami w roli głównej czekamy od 2014 roku, ale wiele wskazuje na to, że warto było czekać, a pierwsze opinie tych, którzy grali, pozwalają z nadzieją wypatrywać kwietniowej premiery. Choć o Dead Island 2 wiemy już całkiem sporo, to nadal trudno było przewidzieć, ile czasu należy sobie zarezerwować na ukończenie produkcji Dambuster Studios.

Zobacz także: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja - nasze kompletny przewodnik po grze

Całe szczęście Adam Olsson, czyli dyrektor artystyczny projektu nie zamierzał owijać w bawełnę, gdy podczas niedawnej rozmowy z portalem WCCF Tech został zapytany o długość rozgrywki. Deweloper szczerze przyznał, że nie jest pewien, ile dokładnie zajmie dobrnięcie do napisów końcowych, ale dodał, że przy podjęciu się kilku misji pobocznych gra powinna zająć nam około 20 godzin.

Wygląda na to, że w objętym kwarantanną Los Angeles nie spędzimy wiele czasu, zwłaszcza jeśli skupimy się tylko na głównym wątku. Z drugiej strony gra oferuje ponoć sporo dodatkowej zawartości, a walka z zombie podobno sprawia sporo frajdy, więc możemy założyć, że ukończenie gry na 100% zajmie nieco więcej czasu.

Jeżeli grywalność pełnej wersji dorówna temu, o czym czytamy w pierwszych wrażeniach z rozgrywki, to możliwe, że do produkcji Dambuster Studios będziemy też chętnie wracać po jej ukończeniu. O tym jednak przekonamy się dopiero 21 kwietnia, gdy Dead Island 2 oficjalnie zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Zobacz także