Skip to main content

„Najmroczniejsza przygoda Lary Croft”. Bohaterka zawalczy o przetrwanie w Dead by Daylight

Jako nowa Ocalała.

Sieciowy horror Dead by Daylight kontynuuje trend umieszczania w koszmarnym świecie postaci znanych z innych uniwersów. Tym razem nieszczęśliwy traf padł na Larę Croft z kultowej serii Tomb Raider.

Lara Croft wyrusza w jedną ze swoich najmroczniejszych podróży do tej pory, aby zagłębić się w koszmarny horror, z którego nie ma ucieczki” - czytamy w klimatycznej zapowiedzi współpracy. Lara dołączy do obszernego grona Ocalałych, wśród których wcześniej pojawili się już Alan Wake, Nicholas Cage czy Ripley z Obcego.

Lara Croft trafi do gry 16 lipca. Tego samego dnia ukaże się także większy patch wprowadzający odpowiednie zmiany balansu. W planach są również nowe perki, pozwalające m.in. szybciej wykrywać Zabójców, sprawniej naprawiać generatory oraz zwinniej skakać. Niestety bohaterka nie otrzymała jeszcze własnego, filmowego zwiastuna.

Deweloperzy ze studia Behaviour Interactive nie zwalniają tempa. Zgodnie z zapowiedziami z okazji 7. rocznicy Dead by Daylight, w planach rozwoju horrorowego uniwersum są dwie samodzielne produkcje: gra singleplayer od studia Supermassive Games (Until Dawn, The Quarry) oraz tytuł Midwinter Entertainment (Scavengers).

Samą Larę Croft także czeka sporo kolejnych przygód. Amazon potwierdził niedawno produkcję aktorskiego serialu, a Netflix opublikował pierwszy zwiastun animowanej serii o dzielnej pani archeolog. O pierwszym projekcie nie wiemy zbyt wiele, a drugi trafi do streamingu już 10 października tego roku.

Zobacz także