Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls II oficjalnie zapowiedziane; zobacz pierwszy trailer

Gra ukaże się na PC i konsolach.

Namco Bandai oficjalnie poinformowało, że powstaje Dark Souls 2 - kontynuacja wymagającej gry RPG, pierwotnie wydanej na konsolach w październiku 2011 roku.

Pieczę nad pracami sprawuje studio From Software i Hidetaka Miyazaki, twórcy dwóch poprzednich odsłon serii. Nowy tytuł ma być wierny oryginałowi i zaoferuje wymagającą rozgrywkę dla wytrwałych graczy.

W Dark Souls 2 wcielimy się w nowego bohatera. Powróci także tryb wieloosobowy, który umożliwi zabawę z potworami razem ze znajomymi.

Dark Souls nie wybacza błędów

- W pracach nad nową grą chcemy usprawnić to, co się sprawdziło, i dodać całkiem nowe możliwości. Tylko w ten sposób możemy rozwijać serię - mówił Tomohiro Shibuya z FromSoftware. - Jednocześnie chcemy pozostać wierni oryginałowi.

Kolejne informacje i data premiery mają zostać opublikowane wkrótce. Gra ukaże się na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

W sierpniu tego roku ukazała się edycja Dark Souls na PC. Pierwszą odsłoną serii była z kolei gra Demon's Souls z 2010 roku. Wszystkie tytuły japońskiego producenta słyną z wysokiego poziomu trudności.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze