Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Armored Core 6 powraca kultowa broń z Elden Ring

I wielu innych gier FromSoftware.

Twórcy Armored Core 6: Fires of Rubicon kontynuują wieloletnią tradycję i umieszczają w swojej najnowszej grze wariację kultowej broni, która systematycznie powraca od 1994 roku. Tym razem to ostrze fal świetlnych montowane na lewym ramieniu mecha.

Miecze Blasku Księżyca (Moonlight) to już tradycja w grach FromSoftware. Po raz pierwszy broń pojawiła się w King's Field z 1994 roku, a później w różnych formach mogliśmy natrafić na nią w niemal każdej grze japońskiego studia. W trylogii Dark Souls były to wielkie dwuręczne miecze o turkusowym lub niebieskawym zabarwieniu, w Bloodborne - Święte Ostrze Ludwiga, a w Elden Ring - Wielki miecz ciemnego księżyca.

Broń mogliśmy znaleźć też w Demons' Souls, a nawet w Sekiro, choć w przypadku orientalnej historii nie był to grywalny oręż, a ostrze dzierżone przez jednego z bossów. Najczęściej miecze blasku księżyca dysponują specjalną umiejętnością, która pozwala emitować podróżujące na spore odległości fale energii i nie inaczej jest w Armored Core 6.

Ostrze fal świetlnych IA-C01W2 Moonlight

W najnowszej grze FromSoftware broń nosi nazwę IA-C01W2 Moonlight. To ostrze fal świetlnych, które kolorem i funkcjonalnością mocno nawiązuje do poprzednich iteracji i także pozwala atakować wrogów na odległość. Jednocześnie to bardzo mocna broń, która świetnie sprawdza się przy zdejmowaniu tarcz pulsowych bossów, a wyrzucane z niej fale energii mają naprawdę spory zasięg.

IA-C01W2 Moonlight możemy znaleźć w czwartym rozdziale Armored Core 6 - w trakcie misji Dotrzyj do złogu koralu musimy odrobinę zboczyć z głównej ścieżki i pomyszkować pod charakterystycznym mostem, gdzie znajdziemy skrzynię ze schematem broni. Po pokonaniu bossa IB-01 CEL 240 i zakończeniu misji, ostrze fal świetlnych będzie można zamontować na swoim mechu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze