Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - Ulice Miasta Pierścienia, cz. 1

Eksplorujemy uliczki Miasta Pierścienia oraz bagno.

W pierwszej części opisu przejścia terenów wokół ogniska Ulice Miasta Pierścienia, będziesz zwiedzał zabudowaną część miasta. W kolejnej części zostanie zawarty opis obszaru bagien. Na bagnach będziesz miał do czynieni z nowym rodzajem przeciwników - dużymi i małymi, pająkowatymi owadami, które raczej nie powinny stanowić dla ciebie zagrożenia. Jeżeli nie interesuje cię eksploracja ulic Miasta Pierścienia, przejdź do części Jak odblokować przejście przez zamknięte drzwi przy ognisku Ulice Miasta Pierścienia .

Wyjdź z pomieszczenia z ogniskiem kierując się w stronę bagien. Jeżeli wcześniej nie zebrałeś Pryzmatu, to będzie on leżał przy zwłokach przewieszonych przez balustradę po lewej stronie. Zeskocz na niższy poziom i idź w lewo. Na poziomie bagien ujrzysz przedmiot - jest to hełm: Głowa Białego Kaznodziei.

Zbierz przedmioty i kieruj się za strzałką.

Idź wzdłuż ścian, w stronę schodów na górę. Skręć w prawo i zbierz Klejnot mroku leżący przy zalanym zadaszeniu budynku. Patrząc na schody, kieruj się na prawo, omijając miejsce respawnu trzech grubych, gałęziowych kreatur. Po drodze zbierz Grudkę tytanitu ukrytą za zalaną kapliczką.

Idź dalej - w oddali dostrzeżesz drabinę po lewej stronie oraz trzech pełzających przeciwników i przedmiot po prawej. Po ich pokonaniu i zabraniu Duszy przygnębionego rycerza, wejdź po drabinie. Kiedy będziesz na górze porozmawiaj z pająkowatą istotą, która będzie stała po lewej stronie. Wejdź po schodach. Goniąc robaka możesz zdobyć Migoczący tytanit.

Zabij pełzające istoty, zbierz Duszę przygnębionego rycerza i wejdź po drabinie.

Skręcając w prawo dojdziesz na końca wzniesienia. Jeżeli skoczysz niżej dostaniesz się na drogę prowadzącą do budynku. Podchodząc bliżej pojawi się Mroczny duch - Srebrny rycerz Ledo. Ledo dzierży wielki młot, który zadaje ogromne obrażenia. Szczególnie uważaj na piruety, gdyż seria ataków z nich złożona potrafi być śmiercionośna.

Staraj się być za nim i próbuj zadać mu cios w plecy. Używaj tarczy, która uchroni cię przed jego atakami o dużym zasięgu. Po wygranym pojedynku zgarniesz Wielki młot Leda. W pomieszczeniu, w którym przebywał Ledo są dwa wyjścia na tarasy. Na jednym z tarasów znajdziesz Grudkę tytanitu.

Pomieszczenie, w którym stoczysz pojedynek z mrocznym duchem Ledo.

Chcąc wydostać się z tego miejsca, musisz zeskoczysz po półkach skalnych na obszar bagien. Zejście znajdziesz naprzeciwko wejścia do pomieszczenia, w którym przebywał mroczny duch. Na jednej z półek skalnych znajdziesz Pierścień Havla +3. Gdy będziesz na bagnie, wejdź z powrotem na górę po drabinie i skręć w lewo w kierunku mostu. Kiedy wejdziesz na most, w twoim kierunku ruszy dwóch Rycerzy Pierścienia.

Zeskocz na niżej położone półki skalne, zgarnij bardzo mocny pierścień i wróć na bagna.

Walka z nimi dwoma jest bardzo trudna, dlatego spróbuj zmusić jednego z nich do zeskoku na bagna. Najłatwiej jest zaciągnąć ich do drabiny i zejść kilka stopni. Wtedy istnieje dużo prawdopodobieństwo, że jeden z nich po swoim ataku zeskoczy na niższy poziom. Walka z tylko jednym Rycerzem Pierścienia będzie dużo prostsza. Po wygranym pojedynku, kieruj się w stronę mostu, a następnie trzymaj się muru po prawej stronie.

Walka z dwoma Rycerzami Pierścienia jednocześnie jest bardzo trudna. Kiedy się z nimi uporasz, wejdź do komnaty, porozmawiaj z Lappem i zabierz pierścień.

Po drodze uważaj na stwory zarażające klątwą i ciskające błyskawicami. Dotrzesz do komnaty, w której przebywa Lapp. Porozmawiaj z nim i opowie ci o Monumencie Oczyszczenia. Obok Lappa leży Złoty sygnet chciwego węza +3. Wróć do ogniska Ulice Miasta Pierścieniai odpocznij przed dalszą drogą.


Odblokowanie zamkniętych drzwi przy ognisku

Bagno to rozległy teren obfitujący w wiele trudnych potyczek. Na swojej drodze spotkasz owady przypominające skrzyżowanie szarańczy i pająka oraz ich mniejsze wydania, a także pełzające kreatury przywołujące kręgi, Rycerzy Pierścienia oraz mini bossa.

Przemierzanie bagna zacznij od zlikwidowania wielkiej postaci przywołującej zjawy znajdującej się w centrum lokacji. Dzięki temu łatwiej będzie ci eksplorować ten obszar. Pobiegnij do wielkiej postaci, a kiedy pojawią się łucznicy, ukryj się za jego ciałem. Gdy zjawy wystrzelą strzały z łuków - przetaczaj się unikając obrażeń.

Jednocześnie uważaj na ataki wielkiej postaci. Łucznicy nie powinni się więcej pojawić, także skup się na zlikwidowanie wielkiego oponenta. Może on przywołać pojedynczą zjawę z młotem. Lecz się i unikaj ataków wręcz przeciwnika, gdyż te zadają ogromne obrażenia. Po jego pokonaniu zbierz przedmioty leżące na środku bagna.

Zacznij od Dużej duszy zmęczonego wojownika oraz Duszy zmęczonego wojownika. Kieruj się w stronę półwyspu zbierając ze zwłok Grudkę tytanitu. Idź dalej mając po lewej zatopiony budynek a po prawej skały. Wejdź na wzniesienie, które prowadzi do drogi po schodach do pomieszczenia z ogniskiem. Po drodze zbierz Prosty miecz Rycerz Pierścienia.

Skrót do ogniska. Jeśli nie musisz uzupełnić estusów, podążaj w kierunku dużej budowli.

Jeżeli nie musisz odpocząć, idź w kierunku zatopionego budynku. Przy zalanej kapliczce leży Prawą rękę kaznodziei, a niedaleko zalanego budynku znajdziesz Duszę zmęczonego wojownika. Kiedy podejdziesz bliżej budowli zaatakuje cię trzech Rycerzy Pierścienia. Nie walcz z nimi trzema jednocześnie - wywabiaj ich pojedynczo w bezpiecznie miejsce i wybij ich.

Po dachu zalanego budynku dostań się na jego tylną część. Zabierz Migoczący tytanit, który leży przy zwłokach, przy tylnej ścianie budynku. Zeskocz z dachu na skalistą drogę. Idź na wprost ku wejściu do budynku mając po lewej kamienny most, a po prawej bagno. Wewnątrz budynku otwórz żelazne drzwi, które odblokują skrót do ogniska: Ulice Miasta.

Przejdź po dachu budynku i dostań się na jego tylną część. Zeskocz na drogę i idź w kierunku wejścia. Będąc w środku odblokuj skrót do ogniska.

Eksploracja bagien

Jeżeli jesteś zainteresowany dalszym zwiedzaniem bagien, poniższa część poradnika pomoże ci w eksploracji tej lokacji. W tej części dowiesz się również jak odnaleźć Młode białe gałęzie, które są niezbędne do odnalezienia drogi do Monumentu Oczyszczenia. Eksplorację bagien zacznij od ogniska Ulice Miasta Pierścienia. Zejdź schodami i kieruj się do centralnej części bagien.

Mając za plecami szerokie i długie schody, idź na lewo i podejdź do skalistej ściany. Zbierz Migoczący tytanit, którego pilnuje skrzydlaty owad. Trzymaj się lewej strony i wejdź na wzniesienie. Uważając na pełzające stwory zbierz Biały brzozowy łuk i Grudkę tytanitu. Schodząc ze zniesienia, dostrzeżesz po lewej stronie trzy przedmioty leżące pod drzewem - są to wspomniane wcześniej Młode białe gałęzie.

Jeżeli jesteś zainteresowany zebraniem Młodych białych gałęzi, wejdź na wzniesienie. Z góry dostrzeżesz je leżące pod drzewem.

Niedaleko, po prawej stronie dostrzeżesz kilka skrzydlatych owadów, które żywią się przy kryształach. Gdy podejdziesz bliżej, nic ci nie zrobią, gdyż będą zajęte jedzeniem. Wykorzystaj to i zaatakuj ich pojedynczo. Przy kryształach nie znajdziesz jednak wartościowego łupu, gdyż leżą tam tylko Śmieci.

Zabij owady zajęte jedzeniem. Następnie wejdź do małego pomieszczenia i zabierz sztylet.

Cały czas trzymając się lewej strony odnajdziesz wejście do małego pomieszczenia, w którym znajdziesz Sztylet strażnika kościoła. Idź dalej, a przy końcu bagien, po lewej stronie pojawi się stary „znajomy” - mniejsza wersja bossa Zbroja zabójcy smoków, którego spotkałeś podczas przechodzenia podstawowej wersji gry.

Przeciwnik jest bardzo wymagający, gdyż jego ataki zadają duże obrażenia od błyskawic. Dlatego dobrym ruchem będzie przygotowanie się do tej walki i założenie pancerza oraz tarczy, która niweluje obrażenia od błyskawic. Wróg posiada tarczę, którą może odeprzeć twoje ataki. Unikaj jego ataków poprzez przetoczenia, a w ostateczności obroń się tarczą.

Mini boss - mniejsze wydanie bossa Zbroja zabójcy smoków.

Istnieje fortel, który sprawia, że pojedynek z mini bossem staje się łatwiejszy. Poprzez ucieczkę zaprowadź przeciwnika w okolice ogniska Ulice Miasta Pierścienia. Mini boss w pewnym momencie zacznie się wycofywać - wykorzystaj to i zaatakuj go, kiedy on będzie się cofać. Przez chwilę nie będzie wykonywać żadnych ruchów. Uważaj jednak, gdyż po jakiś czasie przejdzie do ataku. Powtarzaj czynność do zamierzonego skutku.

Za pokonanie oponenta otrzymasz 64 000 dusz oraz jego pancerz (Żelazny hełm, Żelazna zbroja, Żelazne rękawice oraz Żelazne nogawice zabójcy smoków). W miejscu, w którym spotkałeś mini bossa znajdziesz w dwóch miejscach Łuskę z tytanitu. Cofając się, przy drzewie ujrzysz przedmiot (Dusza przygnębionego rycerza).


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Ulice Miasta Pierścienia, cz. 2


Teraz pora na eksplorację drugiej części bagien. Kieruj się w stronę zalanej budowli. Po drodze zbierz Grudkę tytanitu, która leży przy skale. Obejdź budowlę mając ją po prawej. Następnie pokonaj Rycerza Pierścienia i zabierz ze zwłok Woal czarnej wiedźmy. Jeżeli wcześniej pokonałeś trzech Rycerzy Pierścienia stojących na dachu budynku i odblokowałeś skrót do ogniska, to znaczy, że bagno zostało w całości zwiedzone.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze