Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - limit kosztu wszczepów: jak działa i jak zwiększyć

Żółty wskaźnik.

Od aktualizacji 2.0, w Cyberpunk 2077 możesz zainstalować tylko tyle implantów, na ile pozwala ci limit kosztu wszczepów. Na tej stronie powiemy ci, na czym polega ten system i jak zwiększyć limit, być mógł jeszcze bardziej rozwinąć swoją postać.


Na tej stronie:


Jak działa limit wszczepów

Kiedy w menu postaci lub u dowolnego rippedroka wejdziesz do menu wszczepów, zobaczysz żółty wskaźnik po lewej stronie. Żółta liczba i kreski pokazują twój aktualny poziom zużycia limitu wszczepów (1), liczba przy kłódce to aktualny limit (2), a wyżej znajdują się wartości nieosiągalne dla twojej postaci.

Każdy wszczep ma określony koszt w punktach wszczepów, a suma kosztów wszystkich twoich wszczepów może osiągnąć maksymalnie taką liczbę, jaką wynosi twój limit. Koszt wszczepu w punktach pokazuje żółta liczba przy sześciokątnej ikonie (3) na karcie wszczepu. Kiedy wskazujesz kursorem jakiś wszczep u ripperdoca, po lewej widzisz też zieloną wizualizację (4) zajętych przez niego punktów limitu.

  • Domyślnie nie możesz przekroczyć aktualnej górnej granicy punktów limitu - jeśli punkty z nowego wszczepu nie mieszczą się w limicie, to musisz po prostu z niego zrezygnować lub usunąć jakiś wszczep, by zaoszczędzić punkty. Limit da się jednak zwiększyć.
  • Im lepsza klasa wszczepu, tym większy będzie jego koszt w punktach.

Jak zwiększyć limit wszczepów

Limit zwiększa się „naturalnie”, kiedy zdobywasz kolejne poziomy rozwoju postaci. Innymi słowy, im dłużej spędziłeś już w Cyberpunk 2077, tym więcej wszczepów będziesz mógł zainstalować.

Limit zwiększają też drzazgi limitu wszczepów. To jednorazowe przedmioty, które zapewniają natychmiastowe i trwałe bonusy po ich podniesieniu. Na poniższym obrazku jest akurat drzazga udźwigu, ale te przedmioty wyglądają właśnie tak. Najczęściej znajdziesz je w ciałach pokonanych wrogów oraz zrzutach w Dogtown.

Drzazga limitu wszczepów wygląda identycznie

Jeśli rozwój swojej postaci opierasz w dużej mierze na wszczepach, powinieneś zainteresować się dwoma poniższymi atutami. Oba znajdziesz w kategorii Zdolności techniczne.

  • H+ - dodaje 4 punkty limitu kosztu wszczepów za każdy Atrybut rozwinięty do co najmniej 9 poziomu.
  • Edgerunnerka - pozwala na przekroczenie limitu kosztu wszczepów o 50 punktów kosztem utraty 0,5% maksymalnego zdrowia za każdy punkt powyżej limitu.

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze