Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Costume Quest także na iOS

W sam raz na Halloween.

Komiksowe RPG od Tima Schafera - Costume Quest - dostępne jest już także na urządzeniach iOS, w trzy lata po oryginalnej premierze.

Grę można znaleźć w sklepie App Store, gdzie została wyceniona na 5 dol. (ok. 16 zł). Do zabawy wymagany jest iPhone, iPad lub iPod Touch z systemem iOS 6.1 lub nowszym. Pliki zajmują 642 MB.

Za grafikę odpowiada Tasha Harris, główna animatorka w studiu Double Fine, a prace wspomagał także sam Tim Schafer, odpowiedzialny między innymi za serię Monkey Island.

Humorystyczna produkcja rozgrywa się podczas obchodów Halloween. Bliźnięta Reynold i Wren - jedno z nich kontrolowane przez gracza - wybierają się na poszukiwanie słodyczy w sąsiedztwie. Naszego brata lub siostrę porywają jednak skuszone słodkościami potwory. Akcję obserwujemy w perspektywie izometrycznej, ale walki odbywają się w systemie turowym, gdzie potyczki rozstrzygają między sobą gigantyczne wersje kostiumów, noszonych przez dzieci podczas Halloween.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze