Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CoD: Black Ops Cold War z bonusami na PS4 i PS5 - gracze twierdzą, że dadzą nieuczciwą przewagę

Więcej punktów doświadczenia i nie tylko.
  • Nabywcy nowego Call of Duty na PS4 i PS5 otrzymają bonusy do doświadczenia i inne dodatki
  • Wielu graczy nie spodobały się korzyści dla posiadaczy PlayStation

Activision i Sony ujawnili bonusy, które otrzymają nabywcy Call of Duty: Black Ops Cold War na PS4 i PS5 w ramach tak zwanego PlayStation Advantage. Dodatki nie spodobały się graczom, którzy uważają, że dadzą nieuczciwą przewagę posiadaczom platform japońskiej firmy.

Właściciele wspomnianych konsol nie tylko dostaną - na roczną wyłączność - kooperacyjny tryb Zombies Onslaught, ale też o 25 procent więcej punktów doświadczenia dla broni w zabawie zespołowej. Mogą także liczyć na comiesięczne wydarzenia z podwójnym doświadczeniem.

Ponadto dwa dodatkowe miejsca na broń (odblokowywane po osiągnięciu 4. levelu) i możliwość przeskoczenia pięciu kolejnych poziomów po wykupieniu płatnej przepustki Battle Pass. Przedstawione korzyści posiadacze pozostałych platform otrzymają 1 listopada 2021 roku.

Jak piszą nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, na ujawnione bonusy krytycznie zareagowali gracze, którzy niezadowolenie wyrażają między innymi na forum Reddit. Zwracają uwagę, że gwarantują posiadaczom konsol PlayStation nieuczciwą przewagę - zwłaszcza ze względu na cross-play, czy rozgrywkę międzyplatformową.

Internauta Task_Set uważa, że zarezerwowanie tego typu dodatków dla właścicieli PS4 i PS5 sprawia wrażenie, że pieniądze wydane na PC oraz Xbox Series X/S i Xbox One są „mniej warte”. Użytkownik BenjaminWareing twierdzi zaś, że to działania „antykonsumenckie”.

Natomiast FriedSyrup przyznaje, że choć sam posiada PlayStation 4, sądzi, że zaoferowane bonusy są złym pomysłem, ponieważ jego przyjaciele nie będą mogli czynić tak szybkich postępów, jak on sam.

Call of Duty: Black Ops Cold War zadebiutuje 13 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze