Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Co zamiast E3 2022? Rozpiska pokazów i harmonogram eventów

Na co warto czekać.

E3 2022 zostało oficjalnie anulowane, co oznacza, że wielka impreza dla graczy nie odbędzie się już drugi raz w przeciągu trzech lat. Pustkę po targach wypełniają jednak inne pokazy, na których nie zabraknie zapowiedzi gier i informacji o wyczekiwanych tytułach.

Na tej stronie znajdziesz spis eventów, na których warto mieć oko, a także ich krótki opis.


Poniżej szybka rozpiska, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć, gdzie możesz obejrzeć dany event, kliknij na niego.


Summer Game Fest - 9 czerwca, 20:00

Teoretycznie Summer Game Fest to wydarzenie łączące wiele pokazów i będące w zamyśle zastępstwem E3, trwającym cały miesiąc. Główny event odbędzie się jednak 9 czerwca i niezmiennie będzie prowadzony przez znanego fanom gier Geoffa Keighleya.

Dziennikarz zgromadził imponującą listę partnerów wydarzenia, obejmującą zarówno gigantów branży (jak 2K, Activision, Bandai Namco, Capcom, EA, Epic Games, Sony czy Square Enix), jak i mniejsze, ale również znane firmy (jak Bloober Team czy Devolver Digital).


Devolver Digital Marketing Countdown to Marketing - noc z 9 na 10 czerwca, północ

Devolver Digital od lat zaskakuje zabawnymi i odważnymi konferencjami bez trzymanki - i „zwiastun” potwierdza, że tym razem nie będzie inaczej.

Zobaczymy między innymi Cult of the Lamb i inne ciekawie zapowiadające się gry indie.


Netflix Geeked Week: Gaming - 10 czerwca, 19:00

W ramach Netflix Geeked Week - trwającego tydzień cyklu prezentacji o nowościach platformy streamingowej - odbędzie się panel poświęcony treściom związanym z grami.

Wiadomo, że zobaczymy Edgerunners, czyli anime w uniwersum Cyberpunk 2077, a w programie są także Sonic Prime, Tekken: Bloodline oraz kolejne części The Cuphead Show i Dota: Dragon’s Blood. Netflix może też pokazać własne gry.


Guerrilla Collective - 11 czerwca, 17:00

Po Guerrilla Collective nie należy spodziewać się cudów, ale organizatorzy zapowiadają „ekskluzywne wieści i zapowiedzi gier”.


Wholesome Direct - 11 czerwca, 18:30

To event o zdecydowanie mniejszej skali, skupiony wokół gier indie. Zobaczymy grę o Włóczykiju z Muminków, a także inne tytuły. Niektóre produkcje zadebiutują w trakcie trwania eventu.


Future Games Show - 11 czerwca, 21:00

Godzinna prezentacja pokaże aż 40 gier, ale będą to raczej mniej oczekiwane tytuły.


Xbox & Bethesda Games Showcase - 12 czerwca, 19:00

Najbardziej smakowity kąsek „E3 2022”. To pierwszy pokaz Microsoftu po przejęciu Bethesdy, więc oczekiwania są wysokie. Wygłodniali wieści o Starfield gracze są przekonani, że to właśnie ta produkcja będzie - nomen omen - gwiazdą wydarzenia. Czy zobaczymy wreszcie gameplay?

Być może na evencie zagości też Redfall, nowe Fable, Hellblade 2, Avowed i powstające podobno Gears of War Collection.


PC Gaming Show - 12 czerwca, 21:30

Zgodnie z nazwą, event skupiający się na świecie gier PC. Twórcy obiecują „nigdy wcześniej niewidziane gameplaye, ciekawe rozmowy z deweloperami i zapowiedzi”, ale - ponownie - nie należy oczekiwać fajerwerków.


Capcom Showcase - noc z 13 na 14 czerwca, północ

Prezentacja Capcomu potrwa około 35 minut. Przedstawiciele firmy podkreślają, że pokaz skupi się wyłącznie na już zapowiedzianych produkcjach, co oznacza, że nie ujrzymy zupełnie nowych gier.

Dokładne szczegóły programu nie są znane, ale niewykluczone, że zobaczymy materiały między innymi z ujawnionych niedawno Street Fighter 6 i remake’u Resident Evil 4, a także trybu VR do Resident Evil: Village.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze