Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cinema City reaguje na doniesienia o upadłości. „Działalność biznesowa bez zmian”

Właściciel sieci uspokaja.

W odniesieniu do niedawnej informacji o upadłości właściciela kin Cinema City, polski oddział firmy wydał oficjalne oświadczenie, w którym zapewnia klientów, że nie zamierza na razie zamykać kin. O sytuacji wypowiedziało się także szefostwo sieci, czyli Cineworld, potwierdzając, że rozważają ogłoszenie upadłości.

Wygląda na to, że Kina sieci Cinema City pozostaną otwarte, a zaplanowane seanse się odbędą - przynajmniej na razie. „[...] działalność biznesowa Cinema City pozostaje bez zmian” - czytamy na oficjalnym profilu operatora na Twitterze. „Zależy nam na naszych Klientach i tym, aby wciąż być najlepszym miejscem do oglądania filmów.

Na raport The Wall Street Journal zareagowała też sama londyńska spółka. Z oświadczenia, które pojawiło się także na łamach The Hollywood Reporter, możemy się dowiedzieć, że złożenie wniosku o upadłości jest jedną ze „strategicznych opcji”, które rozważa Cineworld Group.

Firma zmaga się z niższymi wpływami z biletów i ograniczoną liczbą filmów, a zwłaszcza hollywoodzkich hitów. W związku z tym planuje restrukturyzację. Przypomnijmy, że operator posiada zadłużenie na poziomie ok. 4,8 miliarda dolarów (ok. 22 miliardy złotych).

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze