Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - Rytuał Zmysłów: znajdowanie przedmiotów i miejsc

Jak używać rytuału zmysłów i odkrywać przedmioty, miejsca i zadania poboczne.

Rytuał Zmysłów to pierwsza umiejętność specjalna bohaterki w Chorus, za sprawą której możesz łatwo lokalizować przedmioty i ukryte miejsca. Z tej strony dowiesz się jak z niej korzystać i co możesz dzięki temu zyskać.

Rytuał Zmysłów odblokujesz w trakcie pierwszej misji w grze, a skorzystasz z niego za pomocą klawisza E (A i X w przypadku wersji na konsole Xbox i PlayStation). Ma on dwa tryby działania:

  • Odkrywanie przedmiotów - jeśli wciśniesz i natychmiast puścisz przycisk, odkryjesz pobliskie przedmioty. Będą one oznaczone strzałkami (1), podświetlą się też na niebiesko, gdy znajdziesz się dostatecznie blisko;
  • Odkrywanie miejsc i punktów wartych uwagi - jeśli z kolei przytrzymasz przez moment przycisk i dopiero go zwolnisz, wykonasz głębsze skanowanie, które odkryje pobliskie lokacje (2), miejsca warte uwagi czy punkty, w których rozpoczniesz misje poboczne. Każdy tego typu punkt oznaczony zostanie ikonką ze znakiem zapytania.

Oba te tryby wzajemnie się wykluczają. Szybka aktywacja nie odkryje miejsc, a przytrzymanie zdolności nie ujawni lokalizacji pobliskich przedmiotów. Najlepiej wiec używać ich naprzemiennie podczas eksplorowania układów - w ten sposób masz pewność, że nic ci nie umknie.

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - pasek energii: regeneracja, zwiększanie

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Chorus

Najnowsze artykuły