Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chiny ograniczą liczbę gier sieciowych w trosce o wzrok młodzieży

Nowe regulacje.

Chiny poinformowały, że zamierzają wprowadzić kolejne obostrzenia względem gier. Rząd planuje przede wszystkim ograniczyć liczbę dostępnych na tamtejszym rynku produkcji sieciowych.

Prezydent Xi Jinping wyjaśnił, że powodem zaimplementowania nowych regulacji jest troska o zdrowie najmłodszych obywateli. Władze chcą zadbać o „wzrok młodzieży”, by zagwarantować im „świetlaną przyszłość”.

Chińskie ministerstwo edukacji wytłumaczyło, że w planach jest nie tylko ograniczenie liczby dostępnych tytułów wieloosobowych, ale też modyfikacja systemu klasyfikacji wiekowej, by ograniczyć czas spędzany przez dzieci na wirtualnej rozrywce. Eksperci zwracają jednak uwagę, że nie wiadomo, w jak dużym stopniu przepisy będą restrykcyjne.

Chiny zadbają o wzrok młodych graczy

Zmiany uderzą najbardziej w Tencent - koncern funkcjonujący na terenie Chin. Firma jest właścicielem odpowiedzialnego za League of Legends studia Riot Games oraz większościowym udziałowcem twórców Fortnite z Epic Games.

Zapowiedź wprowadzenia nowych regulacji sprawiła, że akcje spółki spadły o 5 procent. Warto także zaznaczyć, że niedawno z powodu „licznych skarg” wydawca był zmuszony usunąć ze swojej platformy dystrybucji cyfrowej WeGame grę Monster Hunter World.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze