Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ceny gier na PlayStation 4 i Xbox One w Polsce - Raport

Od 249 do nawet 299 zł.

Zobacz także: Premiera PlayStation 4 w listopadzie

Ceny gier na konsole nowej generacji - PS4 i Xbox One - mogą wahać się od 249 do nawet 299 zł, w zależności od dystrybutora, wydawcy i sklepu.

Sugerowana cena detaliczna gier Electronic Arts na nowe konsole będzie wynosić 279,90 zł - dowiedzieliśmy się w Ultima.pl. Jeden z największych sklepów internetowych już oferuje przedsprzedaż Battlefielda 4 na PS4 i Xbox One. Cena została ustalona na niecałe 250 zł za pudełko, a więc o 30 zł taniej niż cena sugerowana.

It's gonna be OK

Podobne obniżki zaoferują najpewniej inne sklepy internetowe. Drożej może być za to w tradycyjnej sieci sprzedaży - w sklepach wielkopowierzchniowych. Tu jednak częściej mogą pojawiać się promocje.

Według serwisu Gry-OnLine.pl, cena gier detalicznych może sięgać 280-300 zł, ale w sprzedaży gry będą tańsze o wspomniane 30-40 zł. Co ciekawe, serwis informuje, że Electronic Arts zamierza wprowadzić do sklepów gry na nowego Xboksa już w okresie świątecznym. Tymczasem Microsoft oficjalnie potwierdził, że Xbox One zadebiutuje w Polsce dopiero w przyszłym roku.

Posługując się przykładem Battlefielda 4, brytyjski oddział Amazon.com oferuje grę na obie konsole nowej generacji w cenie 54,99 funtów, czyli ok. 275 zł. Tymczasem amerykański Amazon utrzymuje, że cena nowej odsłony popularnej sieciowej strzelanki w USA wyniesie 59 dol., czyli 190 zł.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku polski oddział Sony zdecydował się na podniesienie sugerowanych cen detalicznych swoich produkcji do poziomu 279,90 zł (na PS3). The Last of Us, w pełnej polskiej wersji językowej, dostępny jest w sklepach za niecałe 240-250 zł. Tymczasem w jednej z promocji długo oczekiwana produkcja Naughty Dog dostępna jest w Polsce za 199 zł.

Konsola Xbox One będzie prawdopodobnie kosztować 2099 zł, a PlayStation 4 - 1699 zł.

Battlefield 4 na PC dostępny jest w przedsprzedaży za 149 zł.

„Bohater” raportu - Battlefield 4

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze