Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cena akcji CD Projektu jest najwyższa w historii spółki

Dzięki świetnym wynikom.

Cena akcji CD Projektu na giełdzie w Warszawie zamknęła się wczoraj na kwocie 90,01 zł. To najwyższa wartość w historii polskiej spółki, bijąca poziom 87,39 zł z 27 lipca 2017 roku.

Dzisiaj rezultat może ulec dalszej poprawie. Obecnie jedna akcja studia z Warszawy kosztuje imponujące 94,10 zł, co oznacza kapitalizację - teoretyczną wartość - w wysokości około 9 mld zł. To już niemal połowa Ubisoftu czy dwie trzecie Square Enix i więcej niż Orange, Alior czy Energa.

Wyniki napędza Gwint

Świetne nastroje wśród inwestorów są pokłosiem ujawnionych w środę wyników finansowych CD Projektu za pierwszą połowę obecnego roku. Od początku stycznia do końca czerwca właściciel CD Projekt Red i GOG.com osiągnął zysk w wysokości 118,64 mln zł.

Rezultat jest nieco gorszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, gdy wygenerowano 134,68 mln zł, ale analitycy spodziewali się znacznie słabszych wyników - z powodu braku premier.

Tymczasem Wiedźmin 3 nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, ale za dużą część rezultatów odpowiada gra karciana Gwint. Wpływ tytułu widoczny jest szczególnie w wynikach usługi GOG.com.

Cyfrowy sklep wygenerował więcej pieniędzy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, osiągając zysk w wysokości 12,56 mln zł oraz przychody na poziomie 96,16 mln zł. Dla porównania, w pierwszej połowie ubiegłego roku było to - odpowiednio - 5,30 mln zł i 69,26 mln zł.

Ze względu na brak premier i ciągłe inwestycje w produkcję, gorzej radzi sobie naturalnie studio CD Projekt Red. Zyski zespołu wyniosły 106 mln zł (poprzednio: 129,38 mln zł), a przychody 184,83 mln zł (wcześniej: 266,5 mln zł).

Prace nad Cyberpunk 2077 i karcianką Gwint, w pierwszym półroczu kosztowały kolejne 33 mln zł, a od początku 2016 roku - już niemal 97 mln zł.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze