Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom zaskoczony fenomenem wysokiej wampirzycy z Resident Evil Village

Nie przewidziano reakcji fanów.
  • Popularność wysokiej wampirzycy zaskoczyła twórców Resident Evil Village
  • Postać wzorowana jest między innymi na Morticii Addams
  • Projektując antagonistkę, chciano wyjść poza schemat

Tuż po ujawnieniu wysokiej wampirzycy z Resident Evil Village, internauci pokochali tajemniczą kobietę - powstało szereg grafik, memów i przeróbek z jej udziałem. Okazuje się, że Capcom jest zaskoczony niespodziewanym fenomenem postaci.

- Nie sądzę, by ktokolwiek w naszym zespole mógł przewidzieć tak cudowną reakcję fanów na Lady Dimitrescu. Szczególnie uderzyły mnie opinie osób, które twierdzą, że chciałyby być przez nią nękane - mówi Tomonori Takano, dyrektor artystyczny powstającej gry, w rozmowie z IGN.

Lady Dimitrescu ma niemal 3 metry wzrostu

Grafik podkreśla, że projektując wampirzycę chciano odejść od stereotypowego ukazania zombie lub potworów. Deweloperom zależało, by porzucić utarte schematy i stworzyć postać, której wygląd nie będzie nazbyt przerażający lub ładny.

- Przeanalizowaliśmy postacie i elementy z dotychczasowych odsłon Resident Evil, by sprawdzić, czy faktycznie były przerażające lub czy stały się tak konwencjonalne, że przestały straszyć graczy - tłumaczy Takano.

Poruszono też kwestię inspiracji. Wampirzyca wzorowana jest na szesnastowiecznej seryjnej morderczyni i szlachciance Elizabeth Báthory, bohaterce japońskich miejskich legend Hasshaku-sama, a także Morticii Addams w wykonaniu aktorki Anjelici Huston.

Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze