Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom zapewnia, że gra RPG Deep Down nadal powstaje

Pomimo miesięcy milczenia.

Capcom zapewnia, że Deep Down - darmowa gra action RPG na PlayStation 4 - nadal powstaje, pomimo miesięcy milczenia ze strony deweloperów.

Nie może zabraknąć smoków

Ostatnio o grze słyszeliśmy we wrześniu ubiegłego roku, na targach Tokyo Game Show. Gracze spekulowali, że wydawca porzucił projekt, by skupić się na Dragon's Dogma Online.

Producent Yoshinori Ono z Capcomu zapewnia jednak, że nic takiego się nie stało.

- Wygląda na to, że Deep Down będzie potrzebowało nieco więcej czasu - mówił deweloper w rozmowie z japońskim serwisem 4Gamer (dzięki, Siliconera). - Widzimy też, że pojawiają się głosy mówiące o tym, że wstrzymaliśmy prace. To nie tak.

- Myślimy o pokazaniu czegoś, co będzie wyglądało zupełnie inaczej niż to, co prezentowaliśmy dotychczas. Ale może jeszcze minąć trochę czasu.

Nie jest jasne, jak Deep Down zmieniło się od czasu ogłoszenia w 2013 roku. Ono zapewnia jednak, że prac nie rozpoczęto od podstaw.

- Pomysły dla gry są teraz dużo większe, niż było to podczas pierwszych zapowiedzi - ujawnia. - Nasze pierwotne założenia mogły nie być do końca słuszne.

- Produkcja sieciowa to długoterminowe wyzwanie, więc musimy się upewnić, że wszystkie podstawowe elementy działają sprawnie na premierę. Inaczej zostaniemy z interesującym tytułem, ale bez graczy.

Deep Down miało ukazać się w 2015 roku, tylko na PlayStation 4. Nigdy nie potwierdzono oficjalnie, że produkcja trafi na Zachód.

Według ostatnich założeń, tytuł miał rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasowych. Gracz wcielał się w mieszkańca Nowego Jorku w 2094 roku, który cofał się w przeszłość do 1494 r., by walczyć z potworami w perspektywie TPP. W planach była także kooperacja dla maksymalnie czterech osób, a całość przypominała nieco serię Souls.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Deep Down

PS4

Related topics
PS4
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze