Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 Remake z nowym rekordem serii i świetnymi wynikami sprzedaży

Capcom chwali się sukcesem.

Firma Capcom opublikowała oficjalne wyniki sprzedażowe Resident Evil 4 Remake. W ciągu zaledwie czterech miesięcy od premiery produkcja przekroczyła zdumiewającą barierę 5 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Resident Evil 4 Remake stało się tym samym nowym rekordzistą serii, obejmując pierwsze miejsce na podium w kategorii najszybciej sprzedającej się odsłony cyklu od 2009 roku. Równie dobrego wyniku nie zaliczyło nawet ciepło przyjęte Resident Evil Village z 2021 roku, które do przebicia 5 milionów sprzedanych egzemplarzy potrzebowało około sześciu miesięcy.

Sprzedażowy sukces nie jest raczej wielkim zaskoczeniem. Tytuł zaliczył niezwykle udaną premierę, przyciągając setki tysięcy graczy i zbierając najwyższe noty od recenzentów. Co ciekawe, ponad 3 miliony egzemplarzy sprzedało się w zaledwie dwa dni. Lepszym rezultatem mogło pochwalić się jedynie Resident Evil 6, które w 2012 roku trafiło do sklepów w nakładzie 4,5 mln sztuk, również w zaledwie 48 godzin.

Oczywiście nie mogło obyć się bez pewnych kontrowersji. Kilka dni po premierzę grę zasypano negatywnymi recenzjami, których zasadność ciężko było jakkolwiek wyjaśnić. Część graczy narzekała na powtarzalność i kopiowanie elementów ze starszych odsłon. Jako że mowa o remake'u, niektórzy zarzucali twórcom lenistwo i rzekomy „skok na kasę”.

Resident Evil 4 Remake znajdziemy na PC oraz konsolach PS4, PS5 i Xbox Series X/S. Tytuł nie doczekał się pełnoprawnego dodatku fabularnego, gracze sądzą jednak, że Capcom ma zamiar wydać DLC oparte na scenariuszu kampanii Separate Ways, oryginalnie będącej alternatywnym spojrzeniem na wydarzenia prezentowane w grze.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze