Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - pół miliarda dol. przychodów w jeden weekend

I to bez mikrotransakcji.

Activision pochwaliło się, że już w pierwszym weekendzie po premierze strzelanka Call of Duty: WW2 wypracowała dla wydawcy pół miliarda dolarów przychodów.

Nie podano liczby sprzedanych egzemplarzy.

Call of Duty wraca do przeszłości - i do formy

Firma dodaje za to, że taki rezultat stanowi „dwukrotnie większe wyniki sprzedażowe w momencie premiery niż w zeszłym roku”, gdy debiutowało Call of Duty: Infinite Warfare. Call of Duty: Black Ops 3 wypracowało jednak jeszcze więcej pieniędzy w identycznym okresie - 550 milionów.

Do tego najwyższa liczba aktywnych użytkowników Call of Duty na obecnej generacji konsol i PC. Na PS4 gra także ustanowiła rekord i stała się najlepiej sprzedającą się cyfrową pełną wersją gry w pierwszym dniu dystrybucji, jeżeli mowa o liczbie egzemplarzy.

Amerykańska korporacja wspomina także o pobiciu wyników filmów „Thor: Ragnarok” czy „Wonder Woman” w box office, co jest jednak wyjątkowo mało miarodajną statystyką, biorąc pod uwagę różnice w cenie gry i biletu do kina.

„Łączna liczba sprzedanych egzemplarzy w momencie premiery podwoiła się w skali rocznej na całym świecie” - dodaje wydawca w dość enigmatyczny sposób.

Zobacz: Call of Duty: WW2 - poradnik i najlepsze porady

Warto jednocześnie pamiętać, że podstawa transakcji cyfrowych w Call of Duty: WW2, czyli możliwość zakupu Punktów COD, zostanie aktywowana w grze dopiero 14 listopada, co zapewne tylko podniesie przychody Activision.

Zobacz na YouTube

Punkty COD posłużą do kupowania dodatkowych skrzynek z losowymi dodatkami. Obecnie w grze można je tylko zdobyć w ramach standardowych postępów.

„Call of Duty: WW2 powraca do korzeni serii i rezultaty są niesamowite. W pierwszy weekend dystrybucji sprzedało się dwa razy więcej egzemplarzy niż w zeszłym roku i ustanowiliśmy rekord pobrań pełnej wersji gry w dniu premiery na PS4” - komentuje Eric Hirshberg, prezes Activision.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: WWII

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze