Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Call of Duty w rękach Microsoftu to złe wieści dla graczy”. Sony komentuje decyzję brytyjskiego Urzędu

Microsoft odpowiada.

Sony pozytywnie zareagowało na decyzję brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) w sprawie rozszerzenia śledztwa na temat przejęcia Activision przez Microsoft. Firma opublikowała oświadczenie.

Call of Duty i inne marki Activision w rękach Microsoftu to złe wieści dla graczy oraz całej przyszłości rynku gier. Chcemy zagwarantować użytkownikom PlayStation najlepsze możliwe doświadczenia w grach i doceniamy, że CMA skupia się na ochronie graczy” - przekazał przedstawiciel Sony redakcji serwisu Games Industry.

Na komentarz Sony odpowiedział Microsoft. W przesłanym oświadczeniu czytamy, że „z biznesowego punktu widzenia nie ma najmniejszego sensu, aby Microsoft usunął Call of Duty z PlayStation, biorąc pod uwagę ogromną popularność marki na rynku konsolowym”. Przypomnijmy, że CMA zamierza powołać niezależną komisję, która zbada, jak przejęcie Activision przez Microsoft wpłynie na sytuację rynkową PlayStation i Xboxa.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze