Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 4 - Zombie: podstawy, jak grać

Jak przetrwać do końca.

Poniższy poradnik przedstawia podstawową wiedzę o mechanice trybu Zombie w Call of Duty: Black Ops 4. Dzięki tym informacjom, przetrwacie jak najdłużej w starciu z trupami.

Tryb ten możemy rozgrywać samemu lub z grupą trzech przyjaciół. Zalecamy poznanie wszystkich map wraz z botami, które pomogą nam na każdym kroku. Naszym głównym zadaniem jest zabijanie kolejnych fal nieumarłych oraz jak najdłuższe przeżycie.

Liczba zombie wzrasta z każdą kolejną rundą. W zależności od mapy, spotkać możemy różne rodzaje zombie, bądź mini-bossów, takich jak gladiator na IX lub naczelnik na mapie Krew Żywych Trupów.


Początek

W tegorocznej odsłonie zombie mamy szeroki wybór personalizacji klasy. Więcej o tworzeniu własnej postaci pistaliśmy już w naszym poradniku na osobnej stronie: Call Of Duty: Black Ops 4 - Zombie: tworzenie klasy

W trakcie początkowych fal, zalecane jest zabijanie wrogów nożem. Są to najczęściej dwa lub trzy cięcia, nagradzane największą ilością punktów. Tym sposobem zaoszczędzamy amunicję.


Interfejs

Spora ilość informacji na ekranie może przytłoczyć niejednego. Wyjaśniamy każdy element ukazujący się w interfejsie gracza.

 1. Nazwa pomieszczenia.
 2. Numer rundy.
 3. Wyzwania. (Tylko na IX)
 4. Ilość pozostałych żyć.
 5. Postać.
 6. Liczba punktów.
 7. Ilość punktów życia.
 8. Poziom nastawienia tłumu. (Tylko na IX)
 9. Umiejętności. (Zakupione są podświetlone)
 10. Broń Specjalna. Broń jest gotowa do użycia, gdy pasek jest pełny.
 11. Ilość dodatkowego wyposażenia.
 12. Nazwa broni.
 13. Ilość posiadanych sztuk broni.
 14. Poziom Amunicji.
 15. Wybrane eliksiry.

Punkty

Gracze są nagradzani punktami (pieniędzmi), które później mogą wydać na zakup nowej broni, pułapek czy ulepszeń. Za każde trafienie we wroga, otrzymujemy konkretną sumę punktów. Najważniejsze jest, jak wróg straci ostatni punkt zdrowia.

Najwięcej pieniędzy dostaniemy za zabicie ostrzem. Jest to szczególnie ważna praktyka w pierwszych paru rundach, gdzie musimy odblokować kolejne drzwi.

Równie cennym sposobem mogą okazać się headshoty, czyli strzały w głowę. Obrażenia zadane tym sposobem, zabierają więcej punktów życia i tym samym zaoszczędzają sporą ilość amunicji.

Ostatnimi na liście są zabójstwa dokonane strzałem w inne części ciała lub granatem.


Powalenia

Po utracie ostatnich punktów życia zostajemy powaleni. Nasi sojusznicy będą w stanie nas uleczyć, ale tylko przez określony czas.

Podczas tej fazy, możemy strzelać w przeciwników z pistoletu lub innej lekkiej broni. Amunicja jest uszczuplona do paru magazynków, a prędkość poruszania zmniejszona do minimum.

Jeśli czas się skończy, umieramy i czekamy na początek następnej rundy, czyli na odrodzenie. Tegoroczny tryb zombie wprowadził również liczbę żyć, które możemy poświęcić na samoleczenie. Zdobędziemy je poprzez wypełnianie zadań lub wyzwań.


Bariery i Drzwi

Jak wcześniej wspominaliśmy, gracze mogą wydawać punkty na odblokowywanie kolejnych części mapy. Bariery (16) skrywają niedostępne wcześniej elementy wyposażenia lub maszyny z atutami.

Zombie pojawiają się najczęściej spoza dostępnych części mapy dla graczy. Przechodzą one przez okna (17), drzwi i wyrwy w murze, które możemy odbudować otrzymując dodatkowe punkty.


Hordy

Popularną taktyką jest zbieranie hordy zombie przez jednego gracza. Gdy wszystkie umarlaki biegną w jednej grupie za postacią, odwracamy się i strzelając w głowy, pozbywamy się zagrożenia.

Ta taktyka przydaje się na późniejszych fazach, w których nie mamy czasu na przymierzenie w każdego wroga po kolei.Pełzacze i Czas

Ciągłe zmagania z nieżywymi oraz równoczesne zakupy broni czy atutów mogą być trudne. „Pełzacze” to termin stworzony przez społeczność graczy Call Of Duty Zombie, który ma ułatwić nam to zadanie.

Przez detonację granatu, rakietnicy czy innej wybuchowej broni, możemy pozbawić zombie nóg. Pełzający po ziemi wróg daje nam więcej czasu na zakupy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Black Ops 4

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze

Marcel Dajnowicz

Contributor

Komentarze