Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 3 zaoferuje kooperację w kampanii fabularnej

Oraz publiczne testy beta.

Kampanię fabularną Call of Duty: Black Ops 3 przejdziemy także w kooperacji, przeznaczonej dla maksymalnie czterech osób. W trybie sieciowym szykowany jest za to nowy zakres ruchów.

Najnowsza odsłona serii to efekt trzech lat pracy. Studio Treyarch jeszcze nigdy nie miało tak dużo czasu na produkcję gry Call of Duty.

Fabuła rozegra się w „mrocznej przyszłości”. Historia w kampanii opowie o nowym rodzaju żołnierzy, w świecie, w którym zaawansowany rozwój robotyki „zaciera granicę między człowieczeństwem i technologią”.

Kampanię będzie można w całości ukończyć w kooperacji, a towarzysze dołączą do rozgrywki w dowolnym momencie.

- Jeśli kupimy DVD, to możemy przewinąć je do końca. Stawiamy na taką mentalność - przyznał reżyser trybu single, Jason Blundell. - W ten sposób pominiemy fragmenty historii, ale będziemy mogli zagrać ze znajomymi.

- Zamiast korzystać z konceptu rozgałęziających się linii fabularnych, stawimy na bardziej strukturalną rozgrywkę - wyjaśnia deweloper, nawiązując do wyborów podejmowanych w poprzednim Black Ops.

Twórcy skupiają się na tym, by do kooperacyjnej kampanii móc powracać wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego. Aby zrealizować te założenia, poziomy będą większe i bardziej otwarte niż w przeszłości, z dynamicznie reagującą sztuczną inteligencją. Również postacie w kampanii dostosujemy do własnych upodobań, z systemem postępów i doświadczeniem.

Tryb wieloosobowy bazuje tymczasem na nowym systemie poruszania się, zmieniającym nieco podejście znane już z Advanced Warfare, gdzie nosiliśmy wspomagające egzoszkielety. Teraz rozgrywka jeszcze bardziej przypomina Titanfall, z szybkim pokonywaniem przeszkód, bieganiem po ścianach i dynamicznymi „wślizgami”. Inne innowacje to pływanie i podwodna walka.

Gracze wybiorą jedną z dziewięciu specjalizacji - klas postaci. Każdy archetyp będzie osobno zdobywał punkty doświadczenia, dysponując własnym wyposażeniem i umiejętnością specjalną.

Ujawniono już cztery typy: Ruin - wbijający w ziemię kolce wywołujące obrażenia obszarowe; Seraph z potężnym rewolwerem; Outrider z łukiem i Reaper - robot z karabinem obrotowym.

Gunsmith to nowe narzędzie do modyfikowania broni. Gracze wybiorą szereg dodatków i gadżetów, a także emblematy i kamuflaże.

Powróci tryb zombie, ale twórcy nie ujawniają jeszcze szczegółów na temat tego trybu.

Po raz pierwszy od czasu Call of Duty: World at War w planach są testy beta. Dostęp do ograniczonego trybu wieloosobowego otrzymają posiadacze zamówień przedpremierowych.

Zobacz na YouTube

Read this next