Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Byli twórcy Dead Island 2 zakładają nowe studio i szykują prototypy

Wydali też grę o mamutach.

Trójka byłych pracowników studia Yager, odpowiedzialna za Spec Ops: The Line czy - ostatnio - Dead Island 2, postanowiła założyć własną firmę, nazwaną InBetweenGames.

Far Cry Primal. Chyba.

Deweloperzy nie marnują czasu i wydali już swój pierwszy tytuł, do sprawdzenia za darmo na iOS, Androidzie i przez przeglądarkę internetową - The Mammoth: A Cave Painting.

Wcielamy się w tytułowego mamuta, a oprawa graficzny stylizowana jest na skalne malowidła, stworzone przez ludzi pierwotnych tysiące lat temu.

Obecnie niezależne firma z Berlina opracowuje kolejne koncepty, planując pierwszą większą produkcję, z datą premiery ustaloną wstępnie na jesień przyszłego roku.

„Nie robimy oprawy stylizowanej na piksele ani logicznej platformówki” - dodają przedstawiciele studia na oficjalnej stronie, skreślając dwa popularne trendy wśród gier indie.

„Robimy to po kasowaniu kolejnych projektów przez... ostatnie cztery lata? Choć mamy w dorobku Spec Ops: The Line to nadal czujemy, że mamy coś do udowodnienia” - czytamy dalej.

„Chcemy tworzyć gry, po to tu jesteśmy. W sferze AAA ostatnio za bardzo to nie wychodziło. Dlatego też próbujemy tego niezależnego podejścia i nie obawiamy się wyzwań.”

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze