Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Była inżynier z Valve zbiera pieniądze na własne okulary VR

AKTUALIZACJA: Projekt sfinansowany w 2 dni.

Aktualizacja: Zaledwie dwa dni wystarczyły, by w pełni sfinansować projekt CastAR na Kickstarterze. Użytkownicy serwisu zobligowali się już wpłacić 445 tys. dol., twórcy za cel obrali 400 tys.

Deweloperzy z Technical Illusions ogłosili także kilka celów rozszerzonych. Za 600 tys. powstanie specjalny edytor podziemi, umożliwiający tworzenie własnych konstrukcji za pomocą przygotowanych elementów. Całość zadziała w trybie rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Wpłaty na poziomie 800 tys. pozwolą na wbudowanie do urządzenia mikrofonu i słuchawek, eliminując potrzebę podłączania dodatkowych urządzeń.

*

Oryginalna wiadomość: Po ponad półtora roku po opuszczeniu Valve, inżynier Jeri Ellsworth i programista Rick Johnson rozpoczynają zbiórkę na Kickstarterze, celem pozyskania 400 tys. dol. na produkcję CastAR - okularów rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Lekkie urządzenie potrafi wyświetlić „holograficzny” obraz w 3D za pomocą specjalnych arkuszy. Scena rusza się dzięki czujnikom ruchu, a interakcje zapewnia dżojstik.

Po podłączeniu dodatkowych wyświetlaczy, CastAR zamienia się w okulary rzeczywistości wirtualnej, na podobieństwo Oculus Rift.

Gadżet funkcjonuje już w formie prototypu i zostanie zaprezentowany szerszej publiczności na szeregu imprez w Stanach Zjednoczonych, jeszcze w tym roku.

Pieniądze z Kickstartera zostaną przeznaczone nie tylko na usprawnienie funkcji mechanicznych, ale także na upiększenie urządzenia. Zestaw startowy otrzymamy przy wpłacie na poziomie 189 dolarów (ok. 583 zł).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze