Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard odświeżył aplikację Battle.net

Przeprojektowany wygląd i inne.

  • Pojawiła się nowa wersja aplikacji Battle.net
  • Przebudowano wygląd i usprawniono wiele funkcji

Blizzard udostępnił nową wersję aplikacji Battle.net. Firma gruntownie odświeżyła klienta, używanego do pobierania gier.

Deweloperzy przeprojektowali układ graficzny programu. Listę posiadanych tytułów przeniesiono do górnej części ekranu, a zwolnioną dzięki temu przestrzeń wykorzystano do lepszego przedstawienia informacji związanych z daną produkcją.

Poprawiono nawigację po tytułach - użytkownik może wyświetlić jedynie pozycje oznaczone jako ulubione i zmieniać ich kolejność. Odnowiono panel społecznościowy: lista znajomych widoczna jest w każdej zakładce gry.

Nowa wersja aplikacji Battle.net

Ponadto odświeżono centrum powiadomień, które teraz przedstawia okienko dla wiadomości od innych graczy, stan pobierania produkcji oraz inne istotne informacje w jednym miejscu.

Poza tym wprowadzono udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Po większości obszarów aplikacji można poruszać się za pomocą klawiatury, a Blizzard ulepszył też obsługę czytników głosowych ekranu i udoskonalił kontrasty kolorów.

Nową wersję klienta platformy Battle.net udostępniono na razie tylko w Ameryce Północnej, by zapewnić stabilność działania. W najbliższych tygodniach możliwość pobrania aplikacji otrzymają użytkownicy z innych regionów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze