Skip to main content

Błąd w Hogwarts Legacy uniemożliwia zdobycie maksymalnego poziomu

Ale nie zawsze.

Część graczy Hogwarts Legacy narzeka na błąd, który uniemożliwia osiągnięcie maksymalnego poziomu doświadczenia. W tytule brakuje podobno odpowiedniej liczby punktów doświadczenia, choć nie wszyscy są poszkodowani.

W odróżnieniu od wielu innych gier z elementami RPG, w najnowszej produkcji w świecie Harry’ego Pottera doświadczenie zdobywamy wyłącznie poprzez kończenie wyzwań, zadań, aktywności, rozwiązywanie zagadek czy zbieranie znajdziek, wszystko to dokumentowane w przenoszonej przez gracza księdze.

Poziomów jest maksymalnie czterdzieści, lecz część graczy zgłasza w mediach społecznościowych, że zatrzymała się na 39. poziomie, ponieważ już po wypełnieniu wspomnianej księgi na 100 procent brakuje czynności do wykonania, by zdobyć brakujące XP.

Niejaki „Cacophonous_Euphoria” nagłośnił sprawę w serwisie Reddit, gdzie szybko znalazły się osoby opisujące identyczną sytuację. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, niż może się wydawać, ponieważ inni gracze donoszą, że osiągają 40. poziom bez żadnych problemów, i to jeszcze przez wypełnieniem księgi.

Są też inne kłopoty w ukończeniu gry na 100 procent. Część osób nie może bowiem skompletować kolekcję wizualnych przedmiotów, ponieważ jeden z nich... zarezerwowano wyłącznie dla wersji PS5 i najwyraźniej zapomniano „odjąć” z obliczeń postępów na pozostałych platformach.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ kolejny błąd zgłoszony na oficjalnej stronie produkcji mówi o brakującym mini-bossie. Tymczasem zabicie wszystkich „nazwanych” przeciwników także potrzebne jest do ukończenia wyzwań. Wydaje się, że twórcy Hogwarts Legacy będę musieli zająć się balansem tego elementu.

Zobacz także