Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"BioWare stało się zbyt korporacyjne" - scenarzysta Mass Effect o odejściu ze studia

Drew Karpyshyn pracuje nad nowym RPG w świecie science-fiction.

Drew Karpyshyn - główny scenarzysta Knights of the Old Republic i dwóch odsłon Mass Effect - ujawnił, że opuścił BioWare po tym jak studio zyskało bardziej korporacyjny charakter.

„Kiedy zaczynałem pracę, wszystko było ekscytujące i świeże. To była praca marzeń. Utalentowany zespół współpracował, by tworzyć takie gry, jak Baldur's Gate, KOTOR, Mass Effect czy Dragon Age” - pisze Karpyshyn na swoim blogu.

„Stan rzeczy zmienił się jednak wraz z rozwojem i powiększaniem studia. Staliśmy się bardziej korporacyjni. Rzadziej mogliśmy robić to, do czego czuliśmy pasję, a zespoły były raczej kierunkowane na tworzenie gier opartych na badaniach rynku, zamiast na kreatywnym instynkcie”.

„Moja praca marzeń stała się tylko pracą i straciłem entuzjazm, który był tak ważny na początku” - dodał scenarzysta.

Karpyshyn jest obecnie scenarzystą w Archetype Entertainment. To nowe studio, które ma tworzyć gry dla wydawnictwa Wizards of the Coast - właściciela marek takich jak Magic the Gathering czy Dungeons and Dragons. Pierwsza gra firmy ma być produkcją RPG stawiającą nacisk na historię, osadzoną w uniwersum science-fiction.

Grafika koncepcyjna z niezapowiedzianego, debiutanckiego projektu RPG studia Archetype

W Archetype pracują także James Ohlen oraz Chad Robertson, dwaj inni weterani studia BioWare. Karpyshyn, że atmosfera towarzysząca obecnym działaniom w firmie przypomina mu „magiczne początki w BioWare”.

Źródło: PC Gamer

Następnie: PlayStation napędzane ludzkim sercem? Nietypowa reklama Sony na walentynki

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły