Skip to main content

Biomutant - Klik: groby i kości, Dawnoodeszłowo

Szkieletowy klucz, Hukoschron 5D.

Klik: groby i kości to zadanie poboczne w Biomutant, które odblokujesz po ukończeniu innej misji dla tej postaci - Klik: klikanie z Klikiem. W jego trakcie odwiedzisz grobowiec w poszukiwaniu kości i stworzysz szkieletowy klucz do otwarcia schronu wypełnionego przedmiotami.


Na tej stronie:


Znajdź Dawnoodeszłowo, otwórz grób, znajdź kość dla Klika

Po zakończeniu wspomnianego zadania i ulepszeniu Bumpięści, Klik skieruje cię do Dawnoodeszłowa. Podążaj za znacznikiem misji i wbiegnij na teren cmentarza (1).

Podejdź do okratowanego wejścia (2), otwórz je i wejdź w interakcję z grobem (3) by odsłonić ukryte przejście. Zeskocz teraz na dół do podziemnej części tej lokacji.

Wejdź w głąb jaskini i zbierz kości (4) zakopane w ziemi. Robiąc to obudzisz tutejszego wroga, Mugga Osseus (5). Przeciwnik ten atakuje tworząc fale uderzeniowe - by uniknąć sporych obrażeń po prostu odskakuj na bok i cały czas pozostań w ruchu. Świetnie w walce z nim sprawdzi się broń palna. Pokonaj go i wróć do Klika z zebraną kością.


Użyj szkieletowego klucza

Po rozmowie otrzymasz od niego Szkieletowy klucz. Możesz także zdecydować, czy zaprosisz go na Arkę. Jeśli ponownie rozpoczniesz konwersację, będziesz mógł kupić od niego kilka dodatkowych kluczy. Odwróć się i idź kilkadziesiąt metrów na południowy wschód. Znajdziesz tam wejście do Hukoschronu 5D (6). Pokonaj wrogów, a następnie otwórz je przy pomocy klucza.

Zadanie to w teorii dobiega teraz końca, jednak poświęć kilka minut na zbadanie Hukoschronu 5D. Pozbieraj przedmioty na piętrze, a następnie zejdź na niższy poziom, gdzie czekają dodatkowe skarby, w tym bardzo fajna broń palna. Do rozwiązania jest tutaj zagadka rotacyjna, a z wrogów spodziewać możesz się ponownej walki z Mugga Osseusem.

Poprzednio: Biomutant - Klik: klikanie z Klikiem, jak ulepszyć Bumpięść

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Zobacz także