Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 4 - pierwsze plotki na temat gry

AKTUALIZACJA: Nowy teaser zapowiada walkę na morzu?

Aktualizacja: polski oddział Electronic Arts opublikował nowy teaser Battlefield 4. W krótkim filmie widzimy śrubę okrętu i kolejne przypomnienie, że na więcej informacji i konkretny zwiastun musimy poczekać do 27 marca.

Oryginalna wiadomość (20.03.2013): W Internecie pojawiły się pierwsze plotki, zawierające szereg szczegółów na temat Battlefield 4. Informacje pochodzą rzekomo z kwietniowego numery magazynu Edge, a ujawnił je serwis Chiphell (tłumaczenie za Gamepur). W kolejnej części serii zobaczymy m.in. zmienne efekty pogodowe, a całość ukaże się w listopadzie tego roku, także na konsolach nowej generacji, gdzie gra zadziała w rozdzielczości 720p i 60 klatkach na sekundę.

Twórcy korzystają z rozbudowanej wersji silnika Frostbite - w wersji 2.5. Edycja na komputery osobiste uruchomi się jedynie na kartach graficznych obsługujących DirectX 11. Ponownie zagramy na mapach dla 64 zawodników, choć tym razem największe lokacje pojawią się nie tylko na PC, ale także na konsolach nowej generacji. Posiadacze X360 i PS3 znów będą musieli zadowolić się rozgrywkami dla 24 wirtulanych żołnierzy.

Grę uzupełnia ulepszony system odpowiedzialny za zniszczenia - „Destruction 4.0”. Dzięki tej technologii pojawią się dynamiczne efekty pogodowe, jak gwałtowne deszcze, mgły czy burze piaskowe.

Promocyjna grafika Battlefield 4

Electronic Arts wykorzysta dobrze znany z Battlefield 3 serwis Battlelog, ulepszony do wersji 2.0. Nowe funkcje pozwolą na wynajmowanie serwerów i łatwiejszy dostęp do transakcji cyfrowych.

Porcję informacji z nieznanego źródła opublikował także serwis BF4Central. Wśród kluczowych plotek wymienia się powrót „trybu dowódcy”, choć w nieco innym kształcie niż w Battlefield 2.

W grze pojawią się trzy frakcje - Stany Zjednoczone, Rosja i nienazwana grupa z Europy/Azji. W pełnej wersji i tym razem nie zabraknie kampanii dla pojedynczego gracza i misji kooperacyjnych.

Według plotek, BF4 będzie raczej kolejną ewolucją w serii i nie zaoferuje rewolucyjnych zmian. Już teraz planowane są dodatki DLC, ale w podstawowej wersji otrzymamy więcej trybów rozgrywki i map niż w BF3. Usługę Premium kupimy już w dniu premiery.

Więcej informacji, tym razem pochodzących z oficjalnego źródła, poznamy 26 marca, po pokazie gry na targach GDC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze