Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 - leczenie i apteczki

Jak się leczyć i odzyskać zdrowie, regeneracja HP, medpen.

W Battlefield 2042 w trybach Podboju i Przełamania występuje kilka sposobów na leczenie i przywracanie sobie punktów zdrowia. Podstawowa regeneracja jest automatyczna - nasza postać odzyskuje punkty HP, gdy nie znajduje się przez dłuższą chwilę pod ostrzałem wroga. Automatyczna regeneracja przywrócić może nam nawet pełny pasek zdrowia (1), lecz potrwa do długo.

Podstawowym gadżetem do leczenia jest więc apteczka. Gdy jej użyjemy (wciskając klawisz 4 na PC lub d-pad w prawo na padzie), postać rzuca ją przed siebie na ziemię. Dookoła apteczki widoczny jest zielonkawy okrąg (2). Wyznacza on strefę leczenia. Kto się w niej znajdzie, zacznie odzyskiwać szybciej zdrowie.

Apteczkę (3) należy oczywiście wyposażyć jako gadżet. Może to zrobić każda postać.

Dodatkowym gadżetem leczącym jest medpen (4). Przyspiesza on odnawianie naszego zdrowia - ale tylko naszego. Nie możemy go używać na sojusznikach, a gadżet zajmuje to samo miejsce, co inne gadżety. Nie wyposażymy więc i apteczki, i medpena.


Falck i pistolet leczący

Ostatni sposób leczenia innych żołnierzy jest związane ze Specjalistką, która nazywa się Falck. Posiada ona na swoim wyposażeniu leczący pistolet. Strzelając do niego w rannych sojuszników, przyspieszamy ich regenerację.

Przy ikonie gadżetu (5) widać, ile jeszcze pocisków leczących nam pozostało. Możemy je potem odzyskiwać ze skrzyń i paczek z amunicją.

Warto też dodać, że Falck (podobnie jak Angel) może reanimować wszystkich sojuszników, a nie tylko tych, którzy są z nią w czteroosobowym oddziale. Jest odpowiednikiem typowego medyka.

Następnie: Battlefield 2042 - pancerz: wkładka kuloodporna IBA

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - lina z hakiem, jak używać

O autorze
Komentarze