Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bateria Steam Deck wytrzyma nawet 5 godzin rozgrywki - raport

Twierdzi posiadacz deweloperskiej wersji urządzenia.

Z informacji ujawnionych przez jednego z posiadaczy deweloperskiej wersji Steam Deck wynika, że jedno naładowanie baterii wystarczy nawet na pięć godzin zabawy.

Serwis Boiling Steam przeprowadził wywiad z pragnącym zachować anonimowość twórcą gier, dysponującym własnym egzemplarzem urządzenia firmy Valve. W rozmowie opowiedział o ogólnych wrażeniach z testowania maszyny.

Deweloper przekonuje, że po pełnym naładowaniu bateria Steam Deck wytrzyma od dwóch do pięciu godzin rozgrywki. Ostateczny czas użytkowania różni się w zależności od uruchomionej gry i stopnia obciążenia urządzenia.

Według twórcy, czas ładowania z karty microSD jest zbliżony do wczytywania z SSD. Dodaje też, że aktualnie sprzęt nie pozwala wznowić zabawy w dowolnym momencie - tak jak na PS5 czy Xbox Series X/S - ale trwają prace nad podobną funkcją.

Sprzęt nieznacznie się nagrzewa, ale rosnąca temperatura nie przeszkadza w rozgrywce. Podkreśla, że odgłos wentylatorów jest niemalże niesłyszalny, a używanie Steam Deck jest podobno wygodniejsze niż Switcha, ponieważ ma między innymi lepsze rozłożenie przycisków.

Rozmówca serwisu uważa też, że brak części nie był jedynym powodem przesunięcia premiery maszyny. Deweloper twierdzi, że urządzenie opóźniono, by dopracować system operacyjny SteamOS, z którego Valve nie było ponoć zadowolone.

Pierwsze egzemplarze Steam Deck trafią do klientów w lutym, choć pierwotny plan zakładał dostarczenie sprzętu jeszcze w ubiegłym roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze