Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bardzo wysokie oceny Hogwarts Legacy. Kolejna mocna premiera

Recenzenci oczarowani produkcją.

W sieci pojawiają się pierwsze recenzje Hogwarts Legacy (w Polsce pod tytułem Dziedzictwo Hogwartu). Tytuł zbiera bardzo pozytywne noty krytyków i zapowiada się na kolejną mocną premierę w tym roku. Chwalona jest między innymi wierność materiałowi źródłowemu, przemyślana rozgrywka oraz wciągający świat gry.

Zanim przejdziemy do szczegółów, rzut oka na oceny w wybranych serwisach:

Według agregatora Metacritic tytuł osiągnął średnią ocen wynoszącą 86 punktów na 100 w wydaniu PlayStation 5 - ten port był też najczęściej wybierany przez recenzentów. Wydania Xbox Series X/S oraz PC również doceniono, wystawiając im średnie noty na poziomach odpowiednio 89/100 i 83/100. Zdecydowana większość ocen jest pozytywna (od 8/10 w górę), a na ten moment zaledwie trzy redakcje miały po kontakcie z grą mieszane odczucia.

Jedną z najwyższych ocen - pełne 10/10 - wystawiła redakcja portugalskiego oddziału IGN. Recenzent nazwał tytuł „Magnum Opus”, mówiąc jednocześnie, że pierwsza rzecz jaka przychodzi na myśl po przejściu gry to zacząć ją od nowa. Jednocześnie zaznacza, że tytuł nie jest odkrywczy pod względem mechanik - stawiając na znane i sprawdzone rozwiązania - ale klimat rekompensuje to z nawiązką.

Podobnie pozytywne wrażenia ma redakcja PlayStation LifeStyle. W swojej recenzji krytyk podkreśla, że „Hogwarts Legacy jest grą, o której fani Harry’ego Pottera marzyli od momentu premiery pierwszej książki cyklu”. Z drugiej jednak strony autor recenzji wyraża ubolewanie, że w grze „czujemy się jak gość” Hogwartu, a nie jak pełnoprawny uczeń i żywy element świata.

Bardziej krytycznie do dzieła Avalanche Studios podeszła redakcja portalu Games.cz z oceną „zaledwie” 7/10. Redaktor uważa, że gra jest bez wątpienia solidną produkcją, jednak cierpi z powodu niezbyt interesującej fabuły, niedoszlifowanej optymalizacji i mnóstwa „zapychaczy” wśród dostępnych aktywności. Podobne odczucia ma portal TheSixthAxis, nazywając grę „bardziej piaskownicą dla fanów niż po prostu dobrą produkcją RPG”.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy zadebiutuje już w piątek, 10 lutego, na konsolach PS5, Xbox Series X/S oraz PC. Osoby, które zamówiły edycję Deluxe w przedsprzedaży, mogą wejść do świata Hogwartu już od jutra, dzięki wczesnemu dostępowi. Konwersje na platformy PS4 oraz Xbox One pojawią się dopiero w kwietniu, ponieważ twórcy chcieli mieć więcej czasu na optymalizację tytułu pod starszy hardware.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze