Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Uratuj uchodźców

Jedno z zadań rozdziału 1, ratowanie diabelskich uchodźców.

Na ratunek uchodźcom to jedno z zadań w BG3, które odblokujesz podczas wykonywania misji Znajdź remedium. W ramach tej misji chronić będziesz uchodźców w postaci diabelstwa kryjącego się w Gaju druidów, a poszczególne cele tego zadania wykonać możesz na kilka sposobów.


Na tej stronie:


Rozpoczęcie zadania i dostępne opcje

Zadanie rozpoczniesz, gdy dowiesz się od któregoś z mieszkańców, co ich trapi - na przykład rozmawiając z Zevlorem stojącym na drodze, zaraz po wejściu do przez bramę przy Gaju Druidów.

Zadanie to posiada trzy główne składowe. Pierwszą jest konieczność rozprawienia się z rządami Kaghy, jednej z druidek. Drugą rozwiązanie problemu z goblinami. Ostatnią i kluczową dla fabuły jest odnalezienie druida Halsina. Tutaj zajmiemy się Kaghą - problem z goblinami i uratowanie Halsina opisujemy w rozdziale Uratuj druida Halsina.

Najprostszym i jednocześnie najlepszym z punktu widzenia użyteczności sposobem poradzenia sobie z Kaghą jest ukończenie wspomnianego zadania Uratuj druida Halsina. Dzięki temu Halsin rozprawi się z druidką, a Gaj druidów pozostanie w nienaruszonym stanie.


Rozmowa z Zevlorem i zabicie Kaghi

Możesz też spróbować siłowych rozwiązań. Pierwsze wymaga rozmowy z Zevlorem. By do niego dojść, udaj się do zachodniej części Gaju druidów - znajdziesz tam kamienne wejście (1). Wewnątrz, w niewielkim pomieszczeniu, będzie sam Zevlor (2). Porozmawiaj z nim i zgódź się na to, by zabić druidkę.


Zbadaj postępowanie Kaghi

Alternatywnie, możesz znaleźć dowody wskazujące na współpracę Kaghy z nieprzyjacielem. Pierwsza poszlaka znajduje się w ukrytej skrzyni Kaghi w jej pokoju.

By znaleźć dowody, musisz dojść do południowego krańca mapy, gdzie znajdziesz niewielką wyspę (3). Wejście na nią wymaga przeskoczenia (4) przez wodę.

Tutaj czeka cię kolejny skok (5), by móc dotrzeć na nowy teren. Musisz jednak uważać, gdyż do pokonania jest tutaj dość duża grupa silnych wrogów (wszyscy na 4 poziomie). Postaraj się przeskoczyć wszystkimi tak, by nie wywołać walki.

Gdy postacie znajdą się po drugiej stronie, zapisz grę i wywołaj walkę. Tutejsi wrogowie są odporni na obrażenia kłute i obuchowe - wszelkie miecze, sztylety i młoty zadawać będą mniejsze obrażenia. Nie mają jednak odporności na topory, są też podatni na ogień - doskonale spiszą się więc zaklęcia i strzały ognia, jak i podpalenie broni.

Gdy walka się zakończy, obejdź dookoła duży pień znajdujący się w centralnej części. Na jego tyłach (od południowej strony) znajdziesz szczelinę (6). Kliknij na nią i zbierz ze środka List do Kaghi. Przeczytaj go, by otrzymać informacje, że Kagha współpracuje z druidami cienia.


Konfrontacja Kaghi

Jeśli obrałeś inną taktykę niż uratowanie Halsina i pozwolenie mu na samodzielne rozliczenie się z Kaghą, trzeba będzie do niej wrócić. Znajdziesz ją w tym samym miejscu, co podczas wykonywania zadania Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie, więc tuz po wejściu do Szmaragdowego gaju.

Zapisz grę i rozpocznij rozmowę z Kaghą (7). W zależności od tego, które podejście obrałeś, w czasie rozmowy z nią do wyboru będziesz miał inne opcje dialogowe. Jeśli tylko rozmawiałeś z Zevlorem, możliwe będzie rozpoczęcie walki.

Jeśli jednak udało ci się znaleźć wspomniany wcześniej list, do wyboru będzie opcja [Perswazja] (8), by przekonać Kaghę do nawrócenia. Jeśli ci się to uda, stanie ona po twojej stronie i będziecie musieli pokonać grupę druidów cienia. Jeśli test się jednak nie powiedzie, czeka cię walka z Kaghą, jej druidami i druidami cienia.

Niezależnie od obranego przez ciebie sposobu - walka czy ingerencja Halsina - zadanie Na ratunek uchodźcom zostanie zaktualizowane, gdy tylko problem z Kaghą zostanie rozwiązany i gdy uda ci się wybić goblinów (w trakcie zadania Poszukiwania druida). W tym momencie pozostanie ci tylko ponownie spotkać się z Zevlorem (9), który zaproponuje odwiedziny w twoim obozie.

Po rozmowie z nim udaj się więc na spoczynek, by spotkać się z mężczyzną i towarzyszącą mu grupą diabelstw. Porozmawiaj z Zevlorem, by wziąć udział w świętowaniu - podczas tego wydarzenia możliwe będzie także romansowanie z jednym z twoich towarzyszy. W tym momencie zadanie to zostanie zakończone.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Pomóż Omeluumowi w badaniach nad pasożytem

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Odszukaj szkółkę githyanki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze