Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Lekarstwo Githyanki

Misja główna rozdziału 1, poszukiwania lekarstwa Githyanki.

Lekarstwo Githyanki to jedno zadań głównych w Baldur's Gate 3, które odblokujesz w trakcie Usuwanie pasożyta - jest to także jedna ze składowych tego zadania. Podczas tej misji musisz znaleźć patrol Githyanki, dzięki któremu drużyna pozbędzie się kijanek Łupieżców Umysłu.

Zadanie to odblokuje się podczas wspomnianej misji Usuwanie pasożyta, a dokładnie po tym, jak uratujesz Lae'zel i przeprowadzisz z nią pierwszą rozmowę. Dowiesz się, że musicie znaleźć patrol Githyanki, z pomocą którego możliwe będzie usunięcie pasożyta. Patrol oznaczony zostanie w północnej części mapy (1).

Na miejscu znajdziesz drewnianą bramę, na szczycie której stoi Ellyka (2). Możesz wdać się z nią w dyskusję, jednak na ten moment nie przyniesie to żadnych korzyści. Z tego miejsca zobaczysz także poszukiwany patrol Githyanki (3).

Wbiegnij na środek bramy (4), by aktywować scenę przerywnikową. Gdy ta się zakończy, Lae'zel - jeśli oczywiście jest w twojej drużynie - zbiegnie na dół, by spotkać się ze swoimi pobratymcami. Zapisz grę i dołącz do niej, by aktywować kolejną scenę.

W trakcie rozmowy możesz wyrwać się przed szereg i odpowiadać na pytania zadawane Lae'zel. Możesz też jednak pozwolić swojej towarzyszce, by to ona przewodziła - na ogół będzie to pierwsza opcja dialogowa (5). Finalny efekt będzie ten sam, jednak jeśli dasz jej wolną rękę, poprawisz swoje relację z Lae'zel.

Niezależnie od twoich wyborów, dojdzie tutaj do starcia z grupą Githyanki. Walka nie należy do najtrudniejszych, możesz sobie ją jednak dodatkowo ułatwić. Jeśli masz w drużynie postacie walczące na dystans - postacie klasy Czarodziej, Mag, Łowca - możesz ustawić je na wzniesieniu (6). Da to delikatną przewagę wysokości, co pozwoli na większą celność ataków.

Po walce czeka cię krótka rozmowa z Lae'zel. Gdy dobiegnie końca, przeszukaj zwłoki poległych. Przy ciele Sarth Baretha znajdziesz Ozdobną tabliczkę (7). Zbierz ten przedmiot, a następnie wejdź do ekwipunku i kliknij na nim dwa razy, by go aktywować.

Aktywuje to kolejną scenę z Lae'zel, podczas której dowiesz się, że musicie podążać za szkółką Githyanki. Przejście do dalszej części znajdziesz na zachód od twojej aktualnej lokalizacji, jednak na tym etapie kończy się zawartość wczesnego dostępu do Baldur's Gate 3 - nie da się na ten moment ukończyć tego zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Na ratunek uchodźcom

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Poszukiwania druida

Komentarze