Skip to main content

Baldur's Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie

Zadanie rozdziału 1 - poszukiwanie Nettie.

Uczennica druida to kolejna misja 1 aktu w Baldur's Gate 3. Odblokujesz ją w trakcie zadania Usuwanie pasożyta. Twoim celem jest znalezienie Nettie, tytułowej uczennicy druida, która może pomóc ci w usunięciu kijanki Łupieżców Umysłu.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć Nettie

UWAGA: to zadanie nie pozwoli ci pozbyć się pasożyta, więc jest całkowicie opcjonalne.

Jeśli miałbyś problem z rozpoczęciem zadania, wystarczy popytać bardziej znaczących mieszkańców - choćby Zevlora, którego znajdziesz zaraz po wejsciu do Gaju Druidów - o uzdrowicielkę.

W pierwszej kolejności skieruj się do centralnej części obozu. Lokalizacja ta będzie zaznaczona na mapie za pomocą żółtego rombu (1).

Na drodze stanie ci grupa druidów i wymusi rozmowę. Wybierz opcję dialogową Gdyby nie ja, gobliny wyrżnęły by was do nogi. Będę wchodzić tam, gdzie mi się podoba (2). Po krótkiej chwili druidzi postanowią cię przepuścić.

Kontynuuj marsz w stronę wspomnianego znacznika. Na miejscu znajdziesz duże kamienne drzwi (3). Kliknij na nie, by zejść do Szmaragdowego gaju. Zbiegnij na dół, by wywołać scenę z druidami, podczas której odblokujesz zadanie Sądzone dziecko.

Po rozmowie skieruj się do wschodniej części tej lokacji, by dotrzeć do Komnaty druidów. Znajdziesz tam Nettie (4), z którą musisz porozmawiać.


Rozmowa z Nettie

Dialog może zostać poprowadzony tak, że zostaniesz wypuszczony z prośbą odnalezienia druida (szczerość w dialogu) oraz jadem wiwerny lub zostaniesz zatruty. Poniżej opisujemy drugą opcję, która jest bardziej złożona.

Gdy Nettie dowie się o kijance wewnątrz wszystkich postaci i poprosi cię, byś przeszedł z nią do sąsiedniego pomieszczenia. Ponownie zainicjuj rozmowę i przeklikaj opcje dialogowe. Wybierz Wyciągnij rękę (5), by Nettie zatruła twoją postać.

Teraz musisz wykonać wiele testów na różne umiejętności - jak [Zastraszenie] (6), [Perswazja] (7) czy [Oszustwo] (8). Nie przejmuj się, gdy któryś test się nie uda - możesz wyjść z rozmowy z postacią, ponownie ją zainicjować i przystąpić do testów raz jeszcze.

Gdy przebrniesz przez wystarczająco dużo testów, Nettie się złamie i da ci antidotum. Pojawią się kolejne opcje dialogowe - wybierz Przysięgam,Nettie (9), by dostać od kobiety miksturę leczniczą i truciznę.

Zakończ rozmowę i otwórz ekwipunek. Znajdź teraz w plecaku Eliksir Silvanusa (10). Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Napitek. Postać wypije miksturę i wyleczy się z trucizny.

Po wykonaniu tej czynności zadanie dobiegnie końca. Zaktualizowana zostanie także kolejna misja w 1 akcie - Poszukiwania druida.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Wiekowa zielarka

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Goblinia kapłanka

Zobacz także