Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - jak podpalić pochodnię

Darmowe i stałe źródło światła.

Duża część lokacji w Baldur's Gate 3 jest bardzo ciemna. O ile można posiłkować się zaklęciami rozświetlającymi, nie każdy może mieć do nich dostęp. Do rozjaśnienia pomieszczenia można wykorzystać pochodnie. Trzeba je jednak wpierw podpalić - co wyjaśniamy w niniejszym poradniku.

W pierwszej kolejności potrzebujesz oczywiście pochodni. Tę zbierzesz w ciągu pierwszych minut gry, jeszcze podczas prologu. Gdy ją zdobędziesz, wciśnij klawisz N, by otworzyć kartę postaci. Ogranicz filtrowanie do wyposażenia, klikając na ikonkę miecza (1). Znajdź teraz pochodnię (2), a następnie załóż ją na postać, na jedno z dwóch miejsc na broń białą (3).

Gdy już masz na wyposażeniu pochodnię, trzeba jeszcze ją podpalić. Do tego celu możesz wykorzystać dowolne źródło ognia - czy to płonącą podłogę czy inną zapaloną pochodnię (4). Wybierz postać, której do ręki wsadziłeś pochodnię, a następnie aktywuj przycisk Zanurz (5) na pasku skrótów. Kliknij teraz na wspomniane źródło ognia.

Postać podejdzie do niego i podpali pochodnię - a także broń w drugiej ręce, jeśli będzie ją posiadać. Podpalenie na pochodni utrzymuje się przez cały czas, na dodatkowej broni kilka tur. By rozświetlić okolicę, wciśnij klawisz Tab, by postać wyciągnęła płonącą pochodnię z plecaka. Oprócz źródła światła, manewr ten pozwala zadawać większe obrażenia przy pomocy broni - dokładnie 1-4 od ognia.

Następnie: Baldur's Gate 3 - mapa: Dzicz

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - klasa pancerza: jak działa i na co wpływa

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze