Picture of Paweł Boroś

Paweł Boroś

Autor

Featured articles

ArtykułRanking Gier 2016 - najlepsze gry tego roku

Top 30: na bieżąco aktualizowana lista gier na PC, PS4 i Xbox One.

Dark Souls 3 - Transpozycja przedmiotów z dusz bossów

Pełna lista przedmiotów - wszyscy bossowie.

Dark Souls 3 - Przymierza: jak dołączyć, ważne informacje

Odkrywamy tajemnice działania frakcji.

Rozgrywka wieloosobowa w produkcjach z serii Souls zawsze była oryginalna i nieprzewidywalna. Mocno pogmatwany, ale i wyjątkowy multiplayer pozwala na odwiedzanie światów innych graczy - zarówno w roli pomocnika, jak i ewentualnego oprawcy. Łączenie się z innymi było stosunkowo skomplikowanym (jak na współczesne standardy gier) procesem, ale twórcy poszli o krok dalej, dodając systemy tak zwanych przymierzy, czyli frakcji związanych z rozgrywką wieloosobową.

Dark Souls 3 - Najlepsza postać dla początkujących

Hiszpański inkwizytor dobry na wszystko.

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z serią Souls i nie należycie do grona graczy obdarzonych kocim refleksem, to nie ma co ukrywać - gry z tego cyklu wydają się bardzo trudne. Wrażenie to może być potęgowane przez nieco złośliwe uwagi doświadczonych weteranów, którzy pytani o sposoby na pokonanie trudniejszego fragmentu gry często odpowiadają pół żartem, pół serio „git gud” - czyli po prostu „graj lepiej”.

Dark Souls 3 - Porady dla weteranów

Kilka wskazówek przydatnych w wędrówce.

Jeśli graliście w więcej niż jedną z poprzednich gier studia From Software, to wiecie, że - chociaż znajduje się w nich mnóstwo powtarzających się elementów - wiele szczegółów potrafi mocno się różnić, a to właśnie w nich, jak wiadomo, tkwi diabeł. Subtelne na pierwszy rzut oka różnice mogą mieć ogromny wpływ na styl i dynamikę rozgrywki.

The Division - Najlepsze taktyki dla średnio zaawansowanych

Jak grać, by osiągać najwyższe poziomy doświadczenia.

Zatem pograliście już troszkę w The Division. Wiecie, że kiedy pod nogami postaci pojawia się czerwony krąg należy zrobić unik, a najlepszym miejscem na ostrzał przeciwników z miotaczami ognia są kanistry na plecach. Być może dorobiliście się paru fioletowych, a może nawet złotych przedmiotów i powoli zbliżacie się w kierunku maksymalnego, 30. poziomu doświadczenia.

The Division - Najlepsze sposoby rozwoju postaci

Strzelec, tank, a może medyk? Wskazówki, zdolności i porady.

Preferujecie grę w pojedynkę? Macie grupkę stałych znajomych, z którymi tworzycie dobrze zgrany zespół? A może lubicie niespodzianki wynikające z grania z nieznajomymi? W The Division każdy znajdzie coś dla siebie - gra oferuje szeroki wachlarz umiejętności i typów broni - wachlarz, który można dostosować do własnych potrzeb i preferencji.

Niewprawione oko mogłoby spojrzeć na screeny z The Division i pomyśleć, że to kolejna, typowa strzelanka TPP z częstym chowaniem się za sięgającymi do pasa murkami. Pozory mogą jednak mylić. Najnowsza produkcja Ubisoftu to sieciowa gra RPG. Znajdziemy tu tak zwany „loot," system progresji postaci, rozbudowywanie bazy, misje fabularne i zadania poboczne.

ArtykułMijający 2015 - rok otwartych światów

10 gier, które warto sobie przypomnieć.

Czas leci, prawda? Zbliża się sezon świąteczny, więc nawet bardzo zajęci na co dzień gracze znajdą chwilkę na swoje ulubione hobby. Może to dobra okazja, by wykorzystać swój cenny czas i zanurzyć w bogatych, misternie wykreowanych otwartych światach, w których można spędzić nie kilka, a dziesiątki godzin?