Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atakowanie dzieci w LEGO Skywalker Saga sposobem na sprawne przemieszczanie

Dzieci są na szczęście nieśmiertelne.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga nie pozwala zabijać dzieci, ale małe postacie nadal można atakować. Jak się okazuje, otrzymujemy w ten sposób skuteczną metodę przemieszczania się.

Trafiony mieczem świetlnym, młody Anakin Skywalker przyjmuje cios, lecz nie rozpada się na klocki – jak inni. Streamer „Red Orb” uknuł więc taktykę o wiele mówiącej nazwie „Child Fight”, wykorzystując ten „system”.

Zobacz: LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów - Poradnik, Solucja

Jeśli zaczniemy bowiem rytmicznie atakować znajdujące się w powietrzu dzieci, każdy kolejny cios przemieszcza bohatera nieco do przodu. W ten sposób można „przelatywać” nad całymi segmentami etapów.

„Badania” trwają. Yoda – dla przykładu – wyrzuca małe modele w górę, podczas gdy szczególnie przydatny Qui-Gon Jinn przemieszcza się wraz z nimi w lewo lub w prawo.

Dla zwykłych graczy mechanika pozostanie zapewne jedynie ciekawostką, ale speedrunnerzy – miłośnicy przechodzenia gier na czas – już teraz zacierają kontrolery, obmyślając jak najlepsze zastosowanie dla „Child Fight”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze