Skip to main content

Assassin's Creed Valhalla zmierza na Steam - sugerują pliki

Kolejny wydawca wróci do sklepu Valve?

Wygląda na to, że Ubisoft planuje premierę Assassin's Creed Valhalla w wersji PC także na Steamie. Wzmiankę o takim wydaniu znaleziono w plikach aplikacji Ubisoft Connect.

Wpis ujawniono w rozpakowanych plikach programu. Z drugiej strony, mamy być może do czynienia z planami z przeszłości - o odsłonie w sklepie Valve mówiło się już we wrześniu ubiegłego roku, gdy tytuł pojawił się w wycieku z bazy danych GeForce Now.

Inna teoria jest taka, że do wydania na Steamie dojdzie, gdy ukażą się już wszystkie DLC do gry. Ostatnie - pod wiele mówiącym tytułem The Last Chapter - powinno zadebiutować jeszcze w tym roku, na dobre kończąc opowieść Eivor. Już wkróce - 10 listopada - miną dwa lata od premiery, co może być idealną okazją do zapowiedzi konkretów.

„Czekają na okazję, żeby ponownie wydać grę w pełnej cenie” - komentuje jeden z graczy w serwisie Reddit. „Miejmy nadzieję, że to dobre wieści dla posiadaczy Steam Decków. Trzymam kciuki także za The Division 2” - dodaje inna, nieco mniej cynicznie nastawiona osoba. „Jeśli Valhalla ukaże się na Steamie z osiągnięciami, to kupuję od razu” - zauważa kto inny.

Można domyślać się, że nawet po wydaniu w sklepie Valve, nadal potrzebne byłoby konto Ubisoft Connect, jak było w przeszłości z grami francuskiego wydawcy. Gdyby do premiery doszło, firma byłaby kolejną - po Electronic Arts i Activision - która w ostatnim okresie decyduje się na powrót.

Zobacz także