Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Kamień Sagi: szturm i Eadwyn

Atak na twierdzę.

Po dokonaniu sabotażu w misji Z wizytą w Cyne Belle wrócisz do Geadrika, a w rozmowie z nim zgodzisz się przyjąć nowe zadanie - po scence znów trafisz przed Cyne Belle, tyle tylko, że tym razem bierzemy już udział w normalnym szturmie na twierdzę.

By wejść na teren twierdzy musisz opuścić most. Żeby to zrobić, należy trafić strzałą w ogniwa (1) łańcuchów. Trafisz w nie z boku, bo tylko wtedy da się je dostrzec.

Walcząc z wrogami przedrzecie się pod kolejną bramę. By ją otworzyć, należy już wejść do środka - wspinaj się po rusztowaniu przy murze po prawej stronie, a trafisz na górę. Wejdź do wieży i przejdź przez pomieszczenie do kolejnej wieży - pokonaj wrogów i użyj mechanizmu (2), którym podniesiesz bramę.

Tym sposobem traficie na główny dziedziniec. Twoi wojownicy już tam będą, więc dołącz do nich. Do żołnierzy dołączy sama Eadwyn - musisz ją pokonać.

Walka nie jest trudna, jak zawsze trzeba uważać tylko na sygnalizowane kolorami ataki i odskakiwać. Problemem może być włócznia Eadwyn, bo ma dzięki niej duży zasięg ataków. Pilnuj też, żeby nie zaczynała pić (3), ponieważ wtedy przywraca sobie zdrowie.

Po walce zacznie się scenka, podczas której musisz podjąć decyzję o losie pokonanej dowódczyni. Wybór nie ma znaczenia dla rozwoju fabuły i wydarzeń, ale my zdecydowaliśmy się przekazać (4) Eadwyn Geadrikowi.

Po scence znajdziesz się przed głównym wejściem do zamku. Wejdź do środka i idź po schodach na piętro. Tam spotkasz się z Sigurdem, Basimem i Fulke (5).

Zacznie się kolejna scenka, a potem jeszcze jedna, z wprowadzeniem głównego antagonisty (tak jest, dopiero teraz), czyli króla Alfreda. Misja się zakończy. Pora zdać raport.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Raport o Oxenefordscire: koniec wątku

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Z wizytą w Cyne Belle: sabotaż twierdzy

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze