Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - drengr: Eurviscire (Anglia)

Gotafrid Schludny i Nokkfylla Błyskooki, walka z drengrami.

Angielski region Eurviscire w Assassin's Creed Valhalla wyróżnia się na tle innych pod względem niektórych aktywności, takich jak walki z drengrami. W innych częściach mapy spotkasz pojedynczego wroga z tej grupy, tutaj jest ich z kolei dwóch - Gotafrid Schludny i Nokkfylla Błyskooki. Z tej strony dowiesz się gdzie ich szukać i jak pokonać.


Drengr #1 - Gotafrid Schludny

Pierwszy z dwóch tutejszych drengrów znajduje się na wschód od centrum regionu Eurviscire (1). Na miejscu znajdziesz opuszczoną świątynię, a w jej centrum twojego przeciwnika - Gotafrida Schludnego (2). Rozpocznij z nim rozmowę i zgódź się na starcie - pamiętaj, by wybrać się tutaj odpowiednio rozwiniętą postacią, gdyż wróg posiada moc równą 310.

Twój przeciwnik walczy w bardzo różnoraki sposób, gdyż co chwilę zmienia broń - może okładać cię przy pomocy jednoręcznego topora i tarczy, dwuręcznej broni drzewcowej bądź też dwoma tarczami jednocześnie. Styl jego walki zależy więc od tego, z jakiego oręża w danej chwili korzysta.

Obserwuj ruchy wroga i skup się na wyprowadzaniu kontr. Ślepe okładanie go nie przyniesie żadnych korzyści z uwagi na wspomnianą różnorodność broni. Pamiętaj też, by się od niego zanadto nie oddalać - wróg może skutecznie nękać cię na odległość bądź skrócić dystans przy pomocy doskoku. Za pokonanie go otrzymasz sporo punktów doświadczenia i runę do broni.


Drengr #2 - Nokfylla Błyskooki

By zmierzyć się z drugim drengrem udaj się do Baszty Brunton (3) położonej przy północnej granicy regionu. Na miejscu znajdziesz wychudzonego Nokkfyllę Błyskookiego (4).

Po krótkiej rozmowie rozpocznie się starcie. Choć w teorii wróg jest słabszy (posiada mniej mocy), walka z nim jest znacznie trudniejsza niż z Gotafridem. Przeciwnik walczy w chaotyczny sposób, stosując doskoki i ataki z powietrza. Jest też niespodziewanie szybki - szczególnie biorąc pod uwagę dwuręczny topór, którym walczy.

Problemem jest także ograniczona przestrzeń na arenie. Możesz zniwelować ten problem wyrzucając wroga przez ogrodzenie, na zbocze góry. Znacząco ułatwi to całe starcie - a sam upadek odbierze mu trochę punktów zdrowia. Gdy go pokonasz i dobijesz, otrzymasz sporą ilość punktów doświadczenia, a także runę do ekwipunku.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - drengr: wszyscy drengrowie

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze