Premiery Gier 2022 - kalendarz premier

Wszystkie najważniejsze gry.

Rok 2022 zapowiada się bardzo ciekawie dla każdego miłośnika gier wideo. Już pierwsze miesiące sugerują, że premiery gier w 2022 roku będą naprawdę ekscytujące i zapewnią nam mnóstwo dobrej zabawy.

W naszym kalendarzu umieszczamy wszystkie najważniejsze produkcje, które są warte uwagi - to zarówno wielkie gry wysokobudżetowe, jak i projekty mniejszych, niezależnych studiów. Zestawienie podzieliliśmy na miesiące, przy czym w ostatniej sekcji znalazły się tytuły bez konkretnej daty premiery.

Kliknij na jeden z poniższych odnośników, by przenieść się do konkretnego miesiąca. Możesz też skorzystać z przycisków w górnej i dolnej części strony.

Gry i premiery 2022 - najciekawsze produkcje

Na dobry początek zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem najciekawszych gier 2022 roku, które mogą okazać się prawdziwymi hitami.

Horizon Forbidden West

  • Premiera: 18 lutego 2022
  • Platformy: PS5, PS4

Rudowłosa Aloy powraca w sequelu jednej z najciekawszych produkcji na PlayStation 4 - Horizon Zero Dawn. W starciu z jeszcze niebezpieczniejszym zagrożeniem pomogą jej nowe zdolności i wyposażenie, chociażby zestaw do nurkowania, lotnia czy oblepiające pociski. Lepiej przygotować się na spotkania z ogromnymi maszynami, bo wśród nowych przeciwników gości chociażby potężny mamut.

west
Zwiedzimy też podwodny świat

Dying Light 2: Stay Human

  • Premiera: 4 lutego 2022
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One

Produkcja polskiego Techlandu zagościła w grupie najbardziej obiecujących gier jeszcze w naszym kalendarzu z 2021 roku, ale trudno nie wyróżnić jej również tym razem. Zbudowany na fundamentach „jedynki” sequel ponownie stawia na angażującą i brutalną walkę oraz parkour, ale twórcy mocniej przyłożyli się do projektu spójnego, dużego miasta. Poza tym, poczynania gracza mają realny wpływ na wygląd świata i rozkład sił między frakcjami.

dl2
Najważniejsze to pozostać człowiekiem

Starfield

  • Premiera: 11 listopada 2022
  • Platformy: PC, Xbox Series X/S

Nowa gra Bethesdy to zawsze spore wydarzenie, a w tym przypadku atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt, że to pierwsza nowa marka firmy od wielu lat. Perspektywa wcielenia się w eksploratora kosmosu, który próbuje odpowiedzieć na fundamentalne pytania zadawane przez ludzkość, brzmi naprawdę ekscytująco. Wiemy też, że Starfield będzie w pewnych aspektach podobny do Skyrima - chociażby dzięki możliwości dołączenia do różnych frakcji.

starfield2
Odyseja kosmiczna w wykonaniu Bethesdy

Elden Ring

  • Premiera: 25 lutego 2022
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One

Początek roku zapowiada się wyśmienicie między innymi dzięki Elden Ring, który rozbudza wyobraźnię nie tylko fanów gier From Software. Gra korzysta z wielu rozwiązań znanych z serii Souls, a także Sekiro: Shadows Die Twice, ale co najważniejsze, rozgrywa się w otwartym świecie, który możemy swobodnie eksplorować. Kraina o nazwie The Lands Between wypełniona jest oczywiście niebezpieczeństwami, w tym potężnymi bossami.

elden
Nie tylko dla fanów gier From Software?

Tradycyjnie, część gier umieszczonych w naszym kalendarzu zostanie opóźniona, ale w takich przypadkach zaktualizujemy informacje. Spis będziemy też aktualizować w miarę pojawiania się nowych pozycji.

W zestawieniu brakuje ważnej gry? Daj znam znać w komentarzu!

Przejdź na następną stronę: Premiery Gier 2022 - styczeń

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami