Halo Infinite - wślizg: jak wykonać

Poruszanie się za pomocą wślizgu.

Halo Infinite stawia na bardziej arcade'owy styl rozgrywki, przez co pozwala poruszać się po mapie za pomocą wślizgów. Z tej strony dowiesz się jak je wykonywać i co dzięki temu możesz zyskać.

By wykonać wślizg musisz biec sprintem, przytrzymując klawisz Shift (wciśnięcie lewego analogu w przypadku wersji na konsole Xbox), a następnie wcisnąć Ctrl (B w przypadku Xboxa).

Wtedy też postać nieco się pochyli i wykona wspomniany wślizg. Przez krótki czas będzie poruszać się ze zwiększoną szybkością, by po chwili zwolnić i na nowo stanąć na nogi. Nie ma tutaj także żadnych ograniczeń - możesz wykonywać wślizg jeden po drugim czy nawet zjeżdżać ze schodów.

012_halo_infinite_wslizg_jak_zrobic_kiedy_uzywac
Wślizgi przydają się by szybko dostać się do wroga i wykończyć go atakiem wręcz

Kiedy warto z tego korzystać? Przede wszystkim by szybko schować się za osłoną. Pochylona pozycja i zwiększona szybkość ruchu zmniejszy szansę, że wróg cię trafi. Mechanika ta jest także przydatna do błyskawicznego dobiegania do wroga, by wykończyć go atakiem wręcz.

Jak ze wszystkim, ważny jest jednak umiar. Nie nadużywaj wślizgów - mimo, że zapewniają premię do szybkości ruchu, tracisz częściowo kontrolę nad postacią. Na otwartym, pozbawionym osłon terenie lepiej jest po prostu biec sprintem.

Następnie: Halo Infinite - czujnik ruchu, mini-mapa: jak działa, namierzanie wrogów

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - potężna broń: lokalizacja, jak korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami