Telewizory Samsunga otrzymają wsparcie GeForce Now i NFT

Granie bez PC i konsol.

Zgodnie z oczekiwaniami, Samsung ujawnił szczegóły na temat tegorocznych modeli telewizorów. Uwagę graczy zwróciła bogata oferta aplikacji, obejmująca Google Stadia czy GeForce Now.

Informacje opublikowano przed startującymi w tym tygodniu targami CES. Nowe menu Gaming Hub wewnątrz dobrze znanego Smart Hub rozszerzono o szereg programów, umożliwiając właśnie rozgrywkę przez sieć na wymienionych platformach bez podłączania PC czy konsoli.

Listę aplikacji uzupełnia Utomik. Inną ciekawostką jest integracja NFT, by móc bezpośrednio z poziomu telewizora kupować, wyświetlać i sprzedawać posiadane tokeny.

1
Samsung Gaming Hub

„Wiemy, że granie zyskuje na popularności wśród naszych konsumentów i zacieramy granicę między zaawansowanymi TV i zaawansowanym oprogramowaniem dla graczy” - zapewnia Won-Jin Lee z Samsunga.

Na liście aplikacji brakuje xCloud od Microsoftu, ale producent Xboksów już w przeszłości interesował się graniem bezpośrednio na telewizorach. Podpisano nawet stosowną umowę - właśnie z koreańskim gigantem elektroniki użytkowej.

Wśród tegorocznych urządzeń Samsunga jest między innymi model Odyssey Neo G8, pierwszy wyświetlacz z matrycą 4K, odświeżaniem 240 Hz i czasem reakcji 1 ms.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami