Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Samsung przedstawia pierwszy na świecie monitor 4K 240 Hz

Oraz dwa inne modele.

Samsung przedstawił trzy modele monitorów, które trafią do sprzedaży w 2022 roku. Wśród nich uwagę zwraca propozycja dla graczy - pierwszy na świecie wyświetlacz z matrycą 4K, odświeżaniem 240 Hz i czasem reakcji 1 ms.

Model Odyssey Neo G8 ma rozmiar 32 cale, zakrzywioną konstrukcję i matrycę wykonaną w technologii Quantum Mini LED. Z tyłu wyświetlacza znajdują się wielokolorowe diody CoreSync - podświetlają one przestrzeń za ekranem, według producenta pogłębiając odczucie immersji. Dodatkowo monitor obsługuje funkcję HDR, przy jasności do 2000 nitów.

Samsung Odyssey Neo G8

Pozostałe dwa ekrany dedykowane są stacjom roboczym: Smart Monitor M8 to ekran o rozdzielczości 4K i przekątnej 32 cale, wyposażony w ekosystem Smart TV. Dzięki uniwersalnym złączom USB-C i zestawowi wbudowanych aplikacji, zapewnia dostęp do podstawowych narzędzi roboczych nawet bez podłączenia do komputera.

Samsung Smart Monitor M8

High Resolution Monitor S8 to z kolei propozycja dla artystów i grafików. Dostępny w rozmiarach 27 i 32 cale wyświetlacz zaprojektowano pod kątem jak najdokładniejszego odwzorowania barw. Wyświetlacz wyposażono standardowo w mocowanie VESA i porty LAN, umożliwiając łatwe dołączenie wyświetlacza do swojego stanowiska pracy.

Samsung High Resolution Monitor S8

Więcej szczegółów na temat wyświetlaczy Samsung ujawni podczas tegorocznych targów CES, które odbędą się w dniach 5 - 8 stycznia.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze