Wirtualne muzeum przybliża historię Xboksa i podsumowuje statystyki graczy

Z okazji 20-lecia platformy.

W związku z obchodami 20. urodzin konsol Xbox uruchomiono wirtualne muzeum, które pozwala zapoznać się z historią platform Microsoftu i statystykami graczy.

Dostępna z poziomu przeglądarki bezpłatna aplikacja umożliwia zwiedzenie cyfrowej przestrzeni, która podzielona jest na sekcje związane z urządzeniami koncernu z Redmond. Każda wypełniona jest stoiskami, zawierającymi najważniejsze informacje i ciekawostki.

Internauci mogą na przykład poczytać o prezentacji prototypu pierwszej konsoli Microsoftu, zapowiedzi Kinecta (znanego początkowo jako Project Natal) i słynnym „czerwonym pierścieniu śmierci”, który był poważnym problemem Xbox 360.

xbox_muzeum
Muzeum podzielone jest na kilka segmentów

Uwagę zwraca jednak segment dedykowany użytkownikom. Po zalogowaniu się na własne konto, mogą sprawdzić własne statystyki związane z amerykańską platformą. Mogą na przykład sprawdzić, kiedy po raz pierwszy skorzystali z Xbox Live.

Muzeum wyróżnia się wysokim stopniem interaktywności. Po cyfrowej przestrzeni poruszamy się sterując postacią przygotowaną przez Microsoft - podopiecznego można spersonalizować, dobierając rodzaj skórki i jej kolor. Serwis nie jest jednak dostępny w polskiej wersji językowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami